Podpora laktace. Nejlepší přírodní produkty pro kojící matky

Snad každá nastávající matka touží po tom, aby se i její laktace přirozeně spustila a mohla tak v klidu a pohodě kojit své miminko a tím mu dávat ty nejlepší živiny. Po narození však nemusí být kojení tak jednoduché a přirozené, jak se může zdát. Naštěstí existují byliny a doplňky, které ke správné laktaci napomáhají.

Každé matce je doporučován kojící čaj

Jako první, po čem sáhne každá novopečená maminka, je kojící čaj. Směs bylin v jednom čaji má pomáhat k nastartování bezproblémové laktace. Vedle bylinných čajů pro podporu kojení existuje také mnoho léků, které však musí předepsat lékař. Tyto léky mohou mít i své nežádoucí účinky, proto je dobré se nejdříve podívat po přírodních variantách.

S doplňky stravy pro podporu laktace je to však na našem trhu dost složité. Většina z nich nemá dostatečné výsledky studií, jelikož se jim nevěnuje dostatek vědců. Důvod je prostý, nikdo z vědců totiž netuší, co přesně má vliv na správnou funkčnost spuštění mleziva a mateřského mléka.

Proto v případě těchto doplňků stravy i lékaři doporučují jasný postup. Pokud matce konkrétní doplněk pomáhá, pak je to skvělý výsledek. Pokud nepomůže do pár dnů, je nutné doplněk stravy vysadit. Tímto stylem “pokus omyl” si však většinou moc nepomůžete.

Nejoblíbenějším doplňkem je moringa

Moringa olejodárná je známá po celém světě již řadu let. Nejvíce se však stala oblíbenou v posledních pěti letech v Severní Americe, kde si získala velkou oblibu. Díky testování na zvířatech bylo zjištěno, že má tato bylina skvělé antioxidační a protizánětlivé účinky, velkým pozitivem je i vysoký obsah zdraví prospěšných živin.

Díky studii na lidech bylo také zjištěno, že moringa nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky. Moringu můžete na našem trhu najít ve formě tablet, prášku nebo v čaji. Velmi oblíbenou formou je prášek, který můžete každý den přidat například do kaše nebo snídaňového smoothie

Doplňte do svého jídelníčku lecitin

Pokud chcete pomocí přírodních léčiv nastartovat své tělo ke kojení a spuštění laktace, pak je nutné doplnit do vašeho těla lecitin. Tuto složku můžete doplnit například sójovými boby nebo slunečnicovými semínky.

K podpoře správného a dostatečného kojení můžete bez problému začít doplňovat lecitin již v těhotenství, ničemu to neuškodí. Lecitin zabraňuje srážení mléka a podporuje volný průtok mleziva i mateřského mléka.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Healthline.com