Pomluvy dokážou ublížit. Pokud jste se v takové situaci ocitnete, zastavte je pomocí osvědčených odpovědí

Drby, pomluvy a řeči jsou běžnou součástí života, zejména u dospívajících, ale věřte, že se najdou i dospělí lidé, kteří tomuto tématu rádi holdují. Jde ale hlavně o to, že takové pomluvy a řeči mohou dotyčné osobě ublížit, a dokonce ji mohou zničit sebevědomí. Pokud je jedinec citlivější povahy, mohou takové pomluvy skončit špatně. Mnoho lidí většinou pomlouvá ostatní jen z toho důvodu, že jednoduše závidí. Pokud se s těmito pomluvami či řečmi osobně setkáte, máme pro vás několik odpovědí, které dotyčného jednoznačně uzemní.  

Změňte téma

Jestliže znáte někoho, kdo neustále pomlouvá, je to jen z toho důvodu, že má nízké sebevědomí a takto si vše kompenzuje. Proto takoví lidé mluví o ostatních špatně, aby se cítili nad pomlouvanou osobou. Pokud se ocitnete někde v blízkosti člověka, který pomlouvá dotyčného například kvůli tomu, jak se obléká, zastavte takové téma něčím pozitivním, jednoduše doplňte osobnost pomlouvaného člověka. Nenechávejte se vtáhnout do negativity, pomlouvačný člověk jistě okamžitě přestane, pokud zjistí, že o pomluvy nejevíte zájem.

Kulturní rozdíly

Jestliže dotyčný pomlouvá z toho důvodu, že se mu jiný člověk zdá být jednoduše jiný, nechápe zvyky a tak dále, rozlouskněte tuto debatu novým tématem o tom, že být jiný je ve skutečnosti normální, a že každý mají jiné zvyky a vychování.

Změna konverzace

Když člověk, který pomlouvá, začne mluvit o druhém, můžete odpovědět: Snad byste byli schopni pomoci i této osobě? Myslíte si, že byste tento čin dokázali? Změna konverzace je nejúčinnější zbraní. Jistě tímto dotyčného zarazíte a již v drbech nebude pokračovat. Jistě na tyto otázky dotyčná osoba nebude připravená.

Ověření dat a informací

Mnoho drbů je podloženo dalšími lidmi. Asi takto: Slyšel/a jsi, že.. A věta pokračuje podle pomluv osoby. Pozorně poslouchejte, co pomlouvačný člověk povídá a v pravý čas zasáhněte. Například tím, od koho tuto informaci má, a jak ví, že v této době tam dotyčný byl? A zda on sám člověka viděl či slyšel?

Postavte se drbně čelem, nezalekněte se

Dříve, než se pomluvy vymknou kontrole, zastavte je a postavte se jim čelem. Okamžitě zareagujte tím, jaký důvod je vede k tomu, aby tak pomlouvali druhé osoby? Nebo osobě jednoduše prozraďte, že tyto drby jsou opravdu nad vaši povahu a nemáte zapotřebí jiné lidi řešit a pomlouvat.   

Vyhýbejte se

Jestliže nebudete chtít reagovat nijak, jednoduše se tomuto tématu vyhněte. Pokud se vás dotyčný snaží vtáhnout do pomlouvačné debaty, omluvte se, že takové téma jde mimo vás a odejděte. V takovém případě drby zastavíte úplně. A pokud ne, alespoň je neuslyšíte a nebudete si s nimi dělat starosti. Někdy je lepší tyto situace nebrat vážně nebo o nich nevědět. Nevyzvídejte a směřujte se vlastním životem. Lidé, kteří mají někoho stále v ústech, jsou velmi nespokojení sami se sebou a jednoznačně potřebují řešit ostatní lidi.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Howtoadult.com