Nahraďte oblíbené míchané koktejly méně kalorickými alternativy

Nejoblíbenější koktejly obsahují alkohol a spoustu kalorií. To je důvod, proč se alkohol a dieta navzájem vylučují. Čas od času je ale dobré si od diety odpočinout, dát si přáteli drink a užít si příjemný večer. Jak se ale v takové situaci zachovat, abyste “nehřešili” moc a zároveň si dopřáli drink? Je to jednoduché,  každý koktejl lze jednoduše nahradit lehčím, který obsahuje mnohem méně cukru a nezkazí vám vaši vydřenou postavu z posilovny, navíc může chutnat stejně dobře jako jeho kaloričtější varianta.

Long Island (424 cal) — Cosmopolitan (100 cal)

© depositphotos © pxhere

Horší varianta – Oblíbený koktejl “Long Island” obsahuje vodku, gin, rum, tequilu, triple-sec a Coca-Colu. To je důvod, proč standardní sklenka tohoto nápoje (400ml) obsahuje 424 kalorií.

Lepší varianta – Koktejl “Cosmopolitan”obsahuje vodku, trple-sec a  brusinkový džus. Je stejně chutný jako “Long Island” a jeho standardní velikost  (250 ml) obsahuje méně než 100 kalorií.

Piña Colada (З00 cal) — Fuzzy Navel (120 cal)

Horší varianta – Slavný karibský koktejl “Piña Colada” obsahuje hodně kokosu a ananasu. To je důvod, proč může být až 300 kalorií v 230ml tohoto nápoje.

Lepší varianta –  Koktejl s názvem “Fuzzou Navel” obsahuje broskvový schnapps (ovocná pálenka) a pomerančový džus, což z něj dělá důstojnou alternativu k “Piña Coladě” s pouhými 120 kaloriemi.

Mojito (242 cal) — Martini (70 cal)

Horší variant – Kubánské “Mojito” je jedním z nejoblíbenějších koktejlů na světě, obsahuje rum, limetkovou štávu, mátu a třtinový cukr. Díky vysokému obsahu cukru může mít v 250 ml až 240 kalorií.

Lepší varianta – Můžete ho nahradit méně populárním Martini, které obsahuje ve 250ml pouze 70 kalorií.

Gin & Tonic (170 cal) — Gin & Slimline Tonic (70 cal)

Horší varianta – Gin & Tonic je další oblíbený plážový koktejl. Jeho největší nevýhodou je vysoký obsah cukru. 200ml tohoto nápoje obsahuje přibližně 170 kalorií.

Lepší varianta – Slimline Tonic variata tonicu bez cukru. To je důvod, proč Gin & Slimline Tonic vypadá stejně, chutná stejně, ale má ve 200ml jen 70 kalorií.

“White Russian” (208 cal) — “Daiquiri” (140 cal)

Horší varianta – Koktejl “White Russian” se stal populárním po vydání filmu Big Lebowski. Tento koktejl obsahuje vodku, likér Kahlúa a smetanu. Díky těmto ingrediencím obsahuje téměř 208 kalorií na 80ml.

Lepší varianta –  Ideální alternativou je “Daiquiri” – osvěžující nápoj vyrobený z manga, limetové šťávy a rumu. Stejný obsah má pouze 140 kalorií.

Bílé víno (160 cal) — Šampaňské (89 cal)

Horší varianta – Každý druh vína může samozřejmě mít rozdílný počet kalorií. Výše kalorií se odvíjí od typu hroznů a přidaného cukru. Nicméně, přibližný počet kalorií v 200 ml je 160.

Lepší varianta –  Šampaňské lze považovat za “dietní” sycený nápoj. Sklenka o obsahu 150ml obsahuje většinou méně než 89 kalorií.

Margarita (280 cal) — Moskevská mula (120 cal)

Horší varianta – Dalším oblíbeným koktejlem je “Margarita”. Ve 230 ml tohoto nápoje může být až 280 kalorií. Kousek 100g pizzy má pro srovnání méně kalorií než tento nápoj – 253 kalorií.

Lepší varianta – Dobrou alternativou je Moskevská Mula. Tento koktejl je kombinacívodky, limetkové šťávy a zázvorového piva. Ve 150 ml je 120 kalorií.

zdroj: brightside.me