Potřebujete protihlukové dveře?

Možná už jste o nich slyšeli, možná je mají vaši sousedi. Mluvíme o protihlukových dveřích, které jsou pro Čechy stále trochu jako jednorožec. A přitom by jim s nimi bylo mnohem líp. Obzvlášť, pokud bydlí v panelovém nebo bytovém domě. Snad každý totiž ví, že spolubydlení se sousedy není jen o neustálém se dohadování o využití společného finančního fondu. Ale také o hluku, který čas od času musíme strpět. Co kdybychom vám ale řekli, že už nemusíte

Konec hluku z chodby

S tím rozpočtem vám bohužel nepomůžeme, ale na hluk z chodby máme ideální řešení. Jde o již zmíněné protihlukové dveře, díky nimž už nebudete muset poslouchat hádky sousedů na chodbě, bouchání dveří od výtahu, štěkot psa nebo hlasitý běh dětí po schodech.

Zatímco klasické dveře zvuk netlumí a nechávají ho jen tak projít do vašeho bytu, vstupní dveře do bytu protihlukové si s ním bez problému poradí. Mají totiž dvojité těsnění, které tlumí zvuk a zároveň zabraňují úniku tepla z domácnosti v chladných měsících.

Praktičtější než jiné varianty

Pár let zpátky jste se ještě mohli potkat s jiným řešením, které nevyžadovalo výměnu dveří. Buď se na vnější část dveřního křídla přidělalo nevzhledné čalounění, které ale zvukovou prostupnost dveří příliš nesnížilo, nebo bylo přidáno další těsnění, které se ale po čase muselo vyměnit kvůli rychlému opotřebení.

Někteří chytráci si dokonce nechali dveře odhlučnit z vnitřní strany bytu. Vzhledem k investovaným penězům a času pro ně muselo být smutné zjistit, že takové čalounění hluk nepohltí už vůbec.

Jediným spolehlivým řešením v tomto případě stále zůstávají protihlukové vchodové dveře do bytu. Konkrétně se v nabídce dodavatelů můžete potkat s označením protihlukové dveře 43dB, což znamená, že takové dveřní křídlo dokáže snížit hluk procházející dveřmi z chodby až o 43 dB.

Designové uvnitř i na pohled

Jak už jsme říkali, s čalouněním moc parády neuděláte. A pravděpodobně ani se svými starými dveřmi. U vchodových dveří do bytu protihlukových mysleli nejen na kvalitu složení křídla, ale také na jeho vzhled. Přece jen vám dveře budou sloužit opravdu dlouho, proto se vám musí líbit. A ideálně i sousedům, ať mají co závidět.

Dnes už si naštěstí můžete vybrat z velké nabídky různých dekorů dřeva i barev. Dveře tak můžou působit moderním dojmem nebo třeba rustikálním. A bez problému je sladíte s nábytkem v předsíni.