Poznejte toxického člověka během pár minut. Prozradí ho jeho specifické chování

Jedovatí lidé jsou všude kolem nás a všichni jsme se alespoň s jedním již setkali. Dlouhodobý kontakt s někým takovým bude mít ovšem negativní vliv na vaši psychickou pohodu. Z tohoto důvodu byste měli danou osobu rozpoznat co nejrychleji a stejně rychle ji také ze svého života vyřadit. Pokud se jedná o kolegu nebo šéfa, snažte se s nimi přijít co nejméně do kontaktu. Tito lidé vám budou brát energii a obtěžovat vám život.

O ostatních jedině špatně

Potkáte-li někoho a on vám ihned začne říkat něco špatného o někom jiném, pak byste se s ním neměli scházet. Toxičtí lidé mají tendenci o každém vždy mluvit špatně. Během chvilky vás i ostatní dokáží urazit, a to přímo i nepřímo. Obecně najdou vždy něco špatného, o čem mohou mluvit.

Neústálé stěžování

Kromě toho si také neustále stěžují a nejsou s ničím spokojeni. Na všem najdou vždy něco nepříjemného a negativního. Jsou trvale negativní a pro ně, ať se v jejich životě nebo v životě ostatních stane cokoli dobrého, vždy na tom dokáží najít něco špatného. Nejsou s ničím spokojeni a neustále mají negativní komentář, ať se děje cokoli.

Vyžadují pozornost

Toxičtí lidé vyžadují neustálou pozornost a připadají si velmi důležití, ať se jedná o cokoli. Jedná se často o narcisty, kteří se zajímají jen o sebe. S tím souvisí i další věc. Nezajímají se totiž o nikoho jiného. Vaše touhy a pocity budou vždy odloženy a odtlačeny na druhou kolej. Nedělá jim problém lhát a předstírat, pokud jim to pomůže a budou díky tomu ve středu zájmu.

Nezdravá pýcha

Jsou také velmi pyšní na své úspěchy, i když v obecném měřítku za moc nestojí. Pokud vám během prvních 5 minut začnou vyprávět o tom, jak jsou dobří ve své práci nebo doma, držte se od nich dál. Ať už se jedná o cokoli, po rozhovoru s nimi se budete cítit zmatení, vyčerpaní a budete mít negativní pocit sami ze sebe. Takové jedince ve svém životě rozhodně nepotřebujete, tak se jim vyhýbejte, jak to jen půjde.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Goalcast.com