Přehlížené příznaky, které signalizují problémy s tepnami. Při neléčení hrozí riziko infarktu i ischemické srdeční choroby

Tepny jsou cévy, které přepravují krev a kyslík ze srdce do celého těla. Cestou od srdce se rozvětvují a tvoří menší cévy a tepny, které se nacházejí po celém lidském těle. Jakmile budete znát základní příznaky potíží s tepnami, může vám to zachránit život. Ucpané tepny totiž mohou způsobit srdeční infarkt nebo ischemické srdeční choroby. Podívejme se na 4 nejčastější příznaky toho, že máte potíže s tepnami.

Erektilní dysfunkce

Oba tyto příznaky se týkají hlavně mužů, ale vlasy mohou samozřejmě vypadávat i ženám. Jakmile je pro muže obtížné dosáhnout erekce, může to být známkou ucpaných tepen v pánvi. K tomuto příznaku dochází dlouho předtím, než dojde k samotnému infarktu. Trvat to může 3-5 let. To je dostatečně dlouhá doba na to, abyste mohli zasáhnout. Erektilní poruchy mohou být způsobené i jinými příčinami, takže se vždy poraďte s lékařem.

Záhyb v ušním boltci

Je to sice bizarní, ale srdeční onemocnění skutečně můžete poznat podle svého ucha. Příznakem je záhyb v ušním boltci. Jde o hranatý záhyb v uchu, který se táhne diagonálně od zvukovodu ke spodnímu konci boltce. Vzhled ušního boltce může být důsledkem špatného krevního oběhu, který je způsoben částečně ucpanými tepnami.

Plešatost

Studie provedená na 37 000 mužích zjistila, že rozsáhlá plešatost v horní části hlavy je indikátorem vyššího rizika ischemické srdeční choroby, a to v jakémkoli věku. Jiná studie, kterou provedli na obou pohlavích, zjistila, že středně těžká až těžká plešatost může být jasným signálem pro srdeční chorobu u obou pohlaví.

Bolest lýtka při chůzi

Ateroskleróza může zablokovat tepny na nohou, což se bude projevovat bolestí v lýtkách během chůze. Tento problém se týká hlavně kuřáků. Pokud tento problém zaznamenáte, jděte okamžitě k lékaři na vyšetření, protože se jedná o vážnou věc. Lékař vyšetří pulsy v nohou a provede měření krevního tlaku v nohou a průtok krve. Díky tomu zjistí přesnou diagnózu a bude moci zahájit správné kroky k záchraně vašeho života.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Webmd.com