Přeje si vaše dítě pejska? Tyto plemena jsou svou povahou pro děti jako stvořená

Dvě upřímné dětské oči se na vás upřeně dívají a žádají: „Tatínku, maminko, kupte mi pejska!“ Copak jim lze odolat? Ostatně pořídit své ratolesti čtyřnohého kamaráda může být dobrý nápad. Děti a psi mezi sebou mají téměř magické spojení. Kromě toho psí parťáci dodají svým malým pánům sebevědomí a také pocit zodpovědnosti při péči o ně. Ne každé plemeno je ale pro děti vhodné.

Pes by měl ladit se životním stylem i osobností dítěte

Ať už svému dítku vyberete kteroukoliv psí rasu, je třeba brát v potaz, že každý jedinec má svou vlastní povahu i vrtochy. To se týká psů i dětí. Výběr nového domácího mazlíčka byste proto měli důkladně zvážit. Můžete se třeba poradit s přáteli či příbuznými, můžete požádat o radu třeba svého veterináře a nebo se spolehnout na svou vlastní zkušenost.

V ideálním případě byste měli vybrat takové plemeno, které ladí s osobností a věkem vašeho dítěte. Za všech okolností je však třeba pamatovat na pečlivý dozor nad dítětem i psem a chlupáčovi dopřát důkladnou výchovu a řádný výcvik.

Kavalír King Charles Španěl

Kavalír je skvělý rodinný mazlíček. Má velmi klidnou a mírnou povahu a navíc zbožňuje, když češete a kartáčujete jeho bohatý a dlouhý kožíšek. Z tohoto důvodu je vhodným psem pro děti, které se o něj budou rádi a pečlivě starat. Je vhodný spíše pro klidnější dítka, on sám totiž nebývá příliš nadšeným příznivcem klasických psích her, jako je přetahování, aportování a dovádění. Kavalír je ideálním parťákem pro městský životní styl a citlivé dítě.

Zlatý retriever

Statný pes s blonďatou srstí je přímo pověstný svou mírnou a starostlivou povahou. Z hlediska životního stylu jsou poměrně variabilní, nevadí jim trávit klidný den odpočinkem kolem domu nebo třeba i na gauči, anebo vyrazit na kondiční běh, jízdu na kole či dlouhou procházku lesem. Kromě toho jsou zlatí retrieveři skvělí k těm nejmenším dětem. S klidem snesou klasické dětské kratochvíle, jako je tahání za uši či za ocas či strkání zvědavých dětských prstíků do očí. Je to jeden z vůbec nejlepších psů pro děti a zároveň jedno z nejchytřejších plemen.

Labradorský retrívr

Velký pes se světlou srstí, stejně jako jeho zlatý příbuzný, je skvěle padnoucí plemeno pro děti, k čemuž je předurčuje jeho přátelská, hravá a aktivní povaha. Labradoři jsou spolehliví a nade vše milují svou rodinu. Kromě toho mají neukojitelnou chuť si hrát, běhat a skákat, a proto jsou vhodní pro děti, které rády běhají a hrají si s míčem nebo frisbee.

Beagle

Roztomilý maličký beagle je jako oživlé plyšové zvířátko s neuvěřitelně upřímnýma očima. Tihle fešáci patří mezi nejvhodnější plemena pro rodiny s dětmi. Milují totiž přírodu, rádi si hrají a jsou báječně potřeštění a veselí. Na druhou stranu jsou to velmi společenští tvorové a milují svoji smečku. Proto pokud často býváte mimo domov a nechávali byste svého pejska samotného, raději se beaglovi vyhněte.

Francouzský buldoček

Láskyplní, maličcí a roztomile zmačkaní, to jsou francouzští buldočci, kteří jsou sice možná malého vzrůstu, zato však velké osobnosti. Jsou proslulí svou laskavou povahou, jsou přímo šlechtěni jako společenské plemeno. Je to jeden z nejlepších rodinných psů pro majitele menších bytů. Daří se jim i v malých prostorech a milují děti.

Boxer

Možná budete překvapení, ale tito energičtí psi, kteří se často používají k ostraze, jsou jednou z nejroztomilejších součástí rodiny hned po vašich dětech. Svou smečku bezmezně milují a položili by za ni svůj život. S boxerem se vždy budete cítit v bezpečí a nemusíte se s ním bát poslat dítě samotné na procházku. Kromě toho si tito psíci velmi rádi hrají, milují běh a chytání balónků. Jen dejte pozor, aby se ve velkém horku příliš nepřehřál.

Bišonek

Bichon frize je vznešené jméno pro bílou chlupatou kouli, která nelíná, takže je i přes svůj chundelatý kožíšek vhodná pro alergiky. Mimoto jsou to jedni z nejpřátelštějších psů pod sluncem, jsou roztomilí, láskyplní a navíc i hraví. Jsou proto skvělými kamarády energických dětí. Díky svému malému vzrůstu se hodí i pro chov v malých městských bytech. I když vypadají jako gaučáci, milují venkovní procházky a dovádění.

Psi z útulku

Není to zrovna rasa, nicméně se jedná o specifickou skupinu pejsků, se kterými se jejich minulost zrovna nemazlila. Spousta z těch, kteří čekají na svůj stálý domov a milující náruč páníčků, je milující, laskavá a neuvěřitelně vděčná za každé pohlazení a možnost hrát si s dětmi. Někteří z nich mají dokonce i zažité návyky pro život v bytě. Proto se zastavte v nejbližším útulku pro opuštěné pejsky a seznamte se s místními obyvateli. Velmi pravděpodobně si tam svého kamaráda najdete a ještě tím uděláte dobrý skutek.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Rd.com