Přírodní prostředek na detoxikaci organismus, ochranu cév a mnoho dalšího. Poznejte léčivé účinky prastarého koření

Velice oblíbené koření, které lidé používají zejména pro jeho pálivou chuť, která se hodí do téměř jakéhokoli pokrmu. Příště, až si budete toto koření přidávat do svých jídel, už budete vědět, že tím prospějete nejen svým chuťovým pohárkům, ale také svému zdraví. Řeč je o kajenském pepři.

Dodá říz i příznivé účinky

Kajenský pepř obsahuje vitamín A, vitamín E, vitamín C, vitamín B6, vitamín K, mangan a draslík. To znamená, že v sobě skrývá obrovský potenciál. Přečtěte si, jakým zdravotním obtížím můžete s jeho pravidelnou konzumací předcházet.

Podpora trávení

Sliny jsou velice důležité pro trávení. A právě kajenský pepř napomáhá jejich produkci. Díky tomu se můžete těšit mírnějšímu nebo žádnému zápachu z úst. Jak to probíhá? Kajenský pepř stimuluje slinné žlázy, díky čemuž optimálně startuje proces trávení. Kromě toho stimuluje taktéž produkci enzymů, které jsou pro trávení důležité.

Prevence krevních sraženin

Díky kapsaicinu dochází k rozšiřování krevních cév a tepen. To samo o sobě je důležité pro snížení vysokého krevního tlaku. Avšak kapsaicin pomáhá ještě podruhé: čistí krev a odstraňuje krevní sraženiny. To vede k lepšímu zdraví kardiovaskulárního systému. Kajenský pepř dokáže snížit riziko infarktu.

Detoxikace těla

Kajenský pepř stimuluje krevní oběh a eliminuje kyselost z těla. Reguluje taktéž hladinu cukru v krvi a pomáhá trávicímu systému přesouvat bakterie a toxiny z těla. Skvělým detoxikačním receptem je smíchat půl lžičky kajenského pepř, šťávu z jednoho citronu a sklenici vody. Vypijte. Nezapomeňte dodržovat zdravý pitný režim, který napomáhá správné detoxikaci.

Úleva od bolesti

Jak už bylo řečeno, kajenský pepř dokáže mírnit bolesti hlavy i artritické bolesti. Jak to funguje? Kajenský pepř snižuje množství látky, která přenáší zprávy o bolesti do mozku. Studie ukázaly, že může snížit také bolesti po operaci a také bolesti při poškození nervů.

Pro hubnutí

Kajenský pepř je skvělý také pro hubnutí! Pokud jej přidáte do svých jídel, můžete potlačit chuť k jídlu po celý den. Sníte tak méně kalorií, než obvykle. Dále pak kajenský pepř podporuje metabolismus a pomáhá spalovat více kalorií. Kromě toho má protizánětlivé účinky, odstraňuje nadýmání.

Klidní podrážděný žaludek

Vzhledem k protizánětlivým účinkům dokáže klidnit vředy a průjem.  Inhibuje sekreci kyseliny v žaludku a stimuluje sekreci alkálií a hlenu, což může pomoci při prevenci a hojení vředů.

Proti nachlazení a chřipce

Kajenský pepř je plný antioxidantů a obsahuje také beta karoten. To jsou látky velice důležité pro správné fungování imunitního systému. S pravidelnou konzumací kajenského pepře se tak můžete vyhnout sezónním onemocněním, jako je nachlazení a chřipka. Účinný je také při léčbě těchto onemocnění. Zvyšuje aktivitu imunitního systému.

Proti bolesti v krku

Smíchejte med, utřený stroužek česneku a půl lžičky kajenského pepře. Toto užívejte po lžičce třikrát denně až do doby, kdy vás v krku bolet přestane. Kajenský pepř nejenže mírní bolest v krku, ale zabraňuje infekci, aby se mohla usadit. Nezapomeňte při této léčbě pít hodně vody.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthline.comMedicalnewstoday.com