Problém se žlučovými kameny nemusí nutně končit chirurgickým zákrokem. Zbavte se jich přírodními medikamenty

Žlučové kameny jsou tvrdé a oblázkové útvary. Tvoří se díky vysokému obsahu tuku a cholesterolu a nacházejí se ve žlučníku. Ti, kteří žlučovými kameny trpí, jsou obvykle starší 40 let, mají nadváhu a trpí na ně více ženy, které několikrát rodily.

Žlučové kameny mohou mít různé velikosti

Žlučové kameny se mohou vyskytovat kdekoliv ve žlučníku nebo žlučovodu. Jsou způsobené nadbytkem bilirubinu. Mohou být malé i větší velikosti. Existují tři typy takových kamenů. První z nich je cholesterolový – kameny obsahuje 70-80 % cholesterolu. Kameny jsou obvykle zelené, žluté nebo výjimečně mají bílou barvu.

Druhým typem jsou pigmentové kameny, které jsou tmavší a mají ve své struktuře obsah cholesterolu menší než 20 %. Tyto kameny jsou plné vápenaté soli a bilirubinu. Smíšené kameny vznikají v důsledku chronických zánětlivých změn žlučníku. Tvorba nebo přítomnost žlučových kamenů nemusí vykazovat žádné příznaky. Hlavními příznaky jsou obvykle:

  • Bolesti břicha, zad nebo ramen
  • Nevolnost, závratě
  • Plynatost
  • Vysoká horečka
  • Zežloutnutí kůže

Během tvorby můžete dostat biliární koliku, což je dočasná křeč, která se objeví během transportu žlučových kamenů do žlučovodů. Nejčastěji se vyskytuje bezpříznaková forma žlučových kamenů. Onemocnění se zjistí až na preventivním vyšetření nebo z důvodu jiných obtíží.

Také zde existují možné komplikace, mezi které patří především rakoviny žlučníku. Žlučový kámen se také může zaseknout a poškodit stěnu žlučníku nebo vývodu. Dokonce může dojít k poškození jater a následně žloutenky.

Přírodní léčba žlučových kamenů

Kopřiva je léčívá bylina, která zabraňuje tvorbě žlučových kamenů. Může usnadnit vyloučení kamenů z těla, pokud jsou kameny malé. Pampeliška je jednou z bylin, která stimuluje moč. Odstraňuje toxiny, které se nám hromadí v těle, snižuje hladinu cholesterolu, odstraňuje také kyselinu močovou z těla a příznaky cukrovky díky také vymizí. Stačí vypít jednu lžíci sušených listů a kořenů rozmarýnu, kterou povařte v litru vody. Pijte 2-3 skleničky denně.

Rybíz je velmi účinným lékem při léčbě žlučových kamenů. Zabraňuje jejich tvorbě a je účinným prostředkem proti choroboplodným zárodkům. Předchází infekci, která je jedním z příznaků žlučových kamenů. Čtyři lžíce sušených listů rybízu nasypte do jednoho litru vody, namočte na 4 hodiny a pijte 2-3 sklenice denně.

Užitečným stimulantem pro močové cesty je střapec kukuřice. Vařte dvě lžíce kukuřičných stigmat po dobu 20 minut a vypít můžete až 4 hrnky denně. Řeřicha předchází tvorbě nejen žlučových, ale také ledvinových kamenů. Používá se jako konzervační látka a neměla by se používat v léčebných situacích, může zvýšit riziko zánětu močového měchýře.

Zmírnění příznaků

Vlaštovičník je vhodný pro problémy se žlučí, jako jsou žlučové kameny nebo žlučová nedostatečnost. Prodává se běžně v lékárnách. Máta peprná snižuje bolest díky svým vlastnostem, které uklidňují. Estragohová tráva je vhodná jako prevence. Používá se jako koření, sušené listy můžete uvařit v troše vody.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Everydayhealth.com