Proč kluci ocení softshell?

Nejuniverzálnějším materiálem dětského oblečení určeného na pohyb venku je rozhodně softsthell. Víte proč? Jen v málokterém funkčním materiálu se děti cítí tak pohodlně při jakémkoliv pohybu. Chlapci, jejichž hry jsou často divoké a plné pohybu, jej proto ocení dvojnásob!

Materiál, který neomezuje

Obléct děti do deštivého či studeného počasí tak, aby se cítily komfortně a zároveň je nic neomezovalo v pohybu, je často velmi náročné. Požadavky na teplotní komfort i pohybovou volnost skvěle splňuje právě softshell. Chlapecké softshellové bundy se navíc šijí v mnohých střizích, takže si vyberou kluci s jakoukoliv tělesnou konstitucí. Bezpochyby největší výhodou tohoto materiálu je jeho poddajnost a pružnost, což dětem přináší pocit, jako by byly v obyčejných teplácích.

Voda a vítr nejsou problém

Softshell je do určité míry voděodolný, takže dítě dokáže ochránit před lehkým deštěm, nepříjemnou vlhkostí jarních rán či večerní rose. Pokud se strhne prudký liják, softshell pravděpodobně stoprocentně neodolá, ale velmi rychle na těle uschne. Nečekaně rychle mimochodem schne i po praní, což ocení zejména mámy.

Ještě lépe než před vlhkostí, chrání tenhle materiál proti větru. Softshellové kalhoty pro chlapce jsou proto mnohem lepší volbou než obyčejné tepláky, které vítr nezadrží ani trošku, déšť okamžitě pohltí, a ještě velmi dlouho schnou.

Snadná údržba

Dalším obrovským benefitem je neskutečně pohodová údržba. Softshellové oblečení se dá snadno prát v pračce, zároveň jej při lehkém povrchovém ušpinění můžete klidně jen otřít mokrým hadrem či kartáčkem. Děti, které se pohybují venku každodenně a dlouho, tak nemusí disponovat velkým množstvím oblečení, stačí jen večer lehce setřít a zítra se mohou kalhoty či bunda znovu použít do lesní školky, na výlet do hor nebo k pobytu na zahradě.