Prodloužení životnosti baterie mobilních telefonů. Vyvarujte se nejčastějším chybám

Mobilní telefon je v dnešní době nenahraditelnou součástí každodenního života prakticky všech lidí. Bývají samozřejmou základní výbavou hned vedle klíčů od bytu a peněženky. Protože potřebujete, aby byly neustále připraveny k použití, je nutné zachovávat baterii dostatečně nabitou, aby vás telefon nenechal ve štychu, když ho budete nejvíce potřebovat. Kvůli tomu se však spousta lidí dopouští nešvarů, které životnost akumulátoru v telefonu naopak neúměrně zkracují. Prozradíme vám, které to jsou, abyste se jim mohli napříště vyhnout.

Za prvé: Nikdy nenabíjejte telefon přes noc

Zatímco staré typy baterií bylo nutné vždy do plna nabít, novější typy jsou na toto chování velmi háklivé. Většina telefonů disponuje funkcí rychlého nabíjení a z nuly na sto vám stačí připojit ho do sítě i třeba jen na hodinu až dvě. Pokud je v nabíječce telefon přes noc, zbytek času se baterie přebíjí, což vás reálně připravuje o její kapacitu z důvodu paměťového efektu.

Za druhé: Nikdy baterii zcela nevybíjejte

Jasně, občas se stane, že vám telefon zkrátka umře, když nejste v dosahu elektrické sítě. Nemělo by se to ale stávat často. Jak jsme již zmínili výše, staré telefony jsme byli zvyklí vybíjet do nuly a nabíjet do maxima, což bylo základem pro jejich správnou funkci. Nyní už to ale neplatí a tímto starým zlozvykem svým akumulátorům vyloženě škodíme. Proto je vhodné telefony udržovat vždy v někde mezi 10 a 90 procenty jejich nabití.

Za třetí: Bezdrátově nabíjejte jen občas

I když je tato technologie stále populárnější, akumulátorům ve skutečnosti nesvědčí. Proto si ponechte bezdrátové nabíjení jen pro zvláštní příležitosti a nepoužívejte ho pravidelně, abyste svou baterku neodpálili předčasně.

Za čtvrté: Nenechávejte telefon na slunci či na radiátoru

Vysoké teploty se baterkám nelíbí. Třeba odborníci od Apple upozorňují, že jejich iPhone nejlépe funguje při teplotě mezi 16 a 22 °C. Ne vždy je možné se teplu vyhnout, ale nedopřávejte svému telefonu šoky v podobě uložení v blízkosti topení či na přímém slunci.

Obrázky: Pixabay