Rostlina, která dokáže předcházet mrtvici, cukrovce i Alzheimerově chorobě. Pokud ji nekonzumuje, začněte

V průběhu historie lidé tuto rostlinu nazývali Strom života, Král stromů i Nesmrtelný strom. Hippokrates dokonce používal olivový olej na ošetření ran, a tak olivovník zahájil svou cestu do oblasti medicíny. I když není tak známý jako olivy a olivový olej, olivový list se může též pochlubit silnou léčivou silou.

Léčí infekce a reguluje krevní tlak

Existují důkazy, prokazující, že olivový list může pomoci v boji proti nemocím, jako je chřipka, různé infekce, meningitida, herpes (1. a 2. typu), pásový opar, zápal plic, kapavka nebo malárie. Lidem podle něj hodně pomůže každodenní a dlouhodobé užívání olivového listu. Je tomu tak proto, že aktivní složka je antibakteriální, antifungální a protizánětlivá. Posiluje tedy vaše tělo před hlavními příčinami nemocí. Můžete ho konzumovat prostřednictvím čaje nebo extraktu.

V jedné studii vědci pozorovali, že oleuropein významně snižuje vysoký krevní tlak účastníků. Sloučenina přinesla naměřené hodnoty ze 137 mmHg na 126 mmHg (systolické) a z 80 mmHg na 76 mmHg (diastolické) za pouhých 8 týdnů. Vědci se domnívají, že extrakt z olivových listů funguje tak, že inhibuje enzym konvertující angiotensin. Uvolňuje stěny tepen a snižuje krevní tlak, takže je mnohem méně pravděpodobné, že budete mít mozkovou mrtvici nebo srdeční příhodu.

Prevence cukrovky a prevence Alzheimerovy choroby

Vědci z Řecka potvrzují, že extrakt z olivových listů snižuje produkci konečných složek pokročilé glykace v těle. Vysoká úroveň těchto složek je hlavním rizikovým faktorem pro cukrovku. U pacientů s diabetem má extrakt z olivových listů hyperglykemický účinek, který snižuje hladinu cukru v krvi. To znamená, že je stejně dobrý jako prevence, ale skvěle funguje i jako součást léčby.

U koncových složek pokročilé glykace (AGE) ještě zůstaneme. Kromě toho, že způsobují cukrovku, jsou tyto otravné sloučeniny hlavním faktorem při rozvoji Alzheimerovy choroby. Když tedy oleuropein zbavuje konečné složky pokročilé glykace, významně snižuje i riziko Alzheimerovy choroby. Jako další bonus je oleuropein také velmi silným antioxidantem. To je důležité, protože oxidační poškození je dalším významným rizikovým faktorem pro vznik Alzheimerovy choroby.

Jak ho začlenit do svého života?

Můžete pochopitelně konzumovat olivový olej v salátech a dalších pokrmech, protože i tento produkt obsahuje zázračnou složku oleuropein. Olivové listy můžete konzumovat dvěma způsoby. V lékárně nebo obchodě s bylinkami seženete jistě čaj, který připravíte podle návodu. Další možností, která vám přinese koncentrované množství tohoto přírodního zázraku, je jeho extrakt v kapslích. Můžete ho tedy brát stejně jako jiné doplňky stravy. Ať už zvolíte cokoli, jistě budete mnohem zdravější a budete se cítit mnohem lépe.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Healthline.com