Sedmidenní okurková dieta vás zbaví nadbytečných kilogramů a zlepší pokožku

Okurka je velmi zdravá zelenina. Obsahuje celou řadu životně důležitých látek, jako jsou vitaminy A, B a C, draslík, vápník, fosfor, železo, hořčík a další. Díky těmto látkám její pravidelná konzumace prospívá tělu, mysli i kráse. Velmi účinná je pak při zbavování se nadbytečných kilogramů – a neomezují se jen na spalování tuků. Dokážou totiž zbavit naše tkáně i nadbytečně shromažďované vody. Tím zlepšuje metabolismus, ale i čistí tělo od toxických látek, což se projevuje mimo jiné i na zdraví a kráse pokožky.

Sedmidenní okurková dieta je, jak už její název napovídá, založená hlavně na okurkách. Té můžete zařadit do svého jídelníčku neomezené množství a můžete ji jíst, kdykoliv dostanete hlad nebo chuť na něco dobrého. Tato složka ve stravě má na tělo veskrze pozitivní vliv – zrychluje metabolismus, čistí tělo, podporuje trávení, odstraňuje odpadní látky i přebytečnou vodu. Okurková detoxikační kúra bude mít za následek kromě hubnutí také zlepšení stavu pleti, odstranění akné i nejrůznějších vyrážek či ekzémů.

Dietní plán

Snídaně

Přírodní jogurt s nízkým obsahem tuku a cukru, do něhož nakrájíte 200 g okurky a důkladně promícháte. Pokud máte stále hlad, dejte si dvě broskve nebo jablko.

Oběd

K obědu byste si měli dát velký talíř okurkového salátu doplněný o plátek chleba. Čas od času můžete obohatit svůj jídelníček o tento recept:

2 brambory uvařte či upečte a doplňte je několika plátky celozrnného chleba a nakrájenou okurkou. Jako svačinu či dezert si můžete dát porci čerstvého ovoce v podobě salátu. K pití si můžete dát čaj nebo kávu, ale pouze bez cukru.

Anebo:

3 plátky celozrnného chleba nebo 2 brambory, 150 g tuňáka nebo 2 vajíčka a 150 g bílého masa, okurka

Večeře

K večeři stačí sníst 300 g libovolného ovoce, případně ovocný salát doplněný okurkou.

Okurkový koktejl

Můžete si jej dát kdykoliv chcete i kolikrát chcete. Budete na něj potřebovat:

1 hrst špenátu, 20 g mandlí a vlašských ořechů, 1 jablko, kousek zázvoru, 1 okurka

Všechny přísady kromě ořechů vhoďte do mixéru a mixujte s trochou vody do požadované konzistence. Navrch ozdobte sekanými mandlemi a vlašskými ořechy.

Obrázky: Pixabay