Šedý zákal: Ricinový olej vás ho dokáže zbavit a zlepší i zrak

Vidění jako přes špinavé či zamrzající sklo. Tak popisují své vidění pacienti, kteří trpí šedým zákalem. I přes lékařský pokrok, kterého jsme jako lidstvo dosáhli, a i přesto, že je tato nemoc známá už od antického Řecka, i dosud je šedý zákal příčinou téměř poloviny případů slepoty v dospělosti. Tato nemoc způsobuje zakalení oční čočky a postihuje nejen staré lidi, ale vzácněji také mladé a dokonce i děti. Neléčený přitom způsobuje slepotu.

Rizikem je špatný životní styl, genetika i lékařské zásahy

Dobrá zpráva je, že podle dosavadních výzkumů proti šedému zákalu pomáhají antioxidační látky, které dokážou odstraňovat škodliviny způsobující zakalení oka. Stejným způsobem ji léčí také lékaři. Proto se vyplatí zařadit do svého jídelníčku potraviny bohaté na antioxidanty. Tak zlepšíme celkově stav svých očí, včetně šedého zákalu.

Jak ale poznáme, že se o nás tato nemoc pokouší? Nejčastějšími příznaky je zdvojené či mlhavé vidění a krátkozrakost. Důvodů vzniku šedého zákalu je přitom celá řada. Obecně se mezi rizikové faktory ovlivňující zdraví očí řadí vysoký tlak, cukrovka, obezita, ale také kouření či nadužívání alkoholu. Tyto faktory ovlivnit můžeme. Pak do hry ale vstupují také ty, které ovlivnit nelze, jako je genetika, prodělané operace nebo zranění či záněty očí či dosavadní silná krátkozrakost. Občas se šedý zákal objevuje jako nežádoucí účinek hormonální terapie a terapie kortikosteroidy.

Přírodní léčba šedého zákalu? Ano, je to možné

Pokročilá stádia onemocnění šedým zákalem vždy řeší chirurgický zákrok. Dříve, než k němu dojde, však pacienti procházejí různými stádii vývoje této poruchy, kterou lze léčit i různými přírodními prostředky, díky jejichž použití je často možné se operaci dokonce vyhnout.

Jedním takovým prostředkem je ricinový olej. Ten díky své schopnosti vázat na sebe nečistoty i díky obsahu vitaminu E a dalším vlastnostem pomáhá odstranit celou řadu potíží s očima od syndromu suchého oka až po šedý zákal. Je zapotřebí vždy používat stoprocentní organický olej lisovaný za studena.

Pokud chcete ricinový olej vyzkoušet, s pomocí kapátka kápněte jednu jedinou kapku do oka těsně před spaním. Ráno zjistíte, že se zbytky oleje vysrážely v koutcích ve formě hrudek. Ty pak stačí z oka vlažnou vodou vypláchnout. Na olej se navázaly nečistoty. Jestliže se však ani po několika dnech opakování tohoto způsobu váš stav nezlepší, přestaňte olej používat, protože se zdá, že vašemu zdravotnímu stavu nevyhovuje.

Obrázky: Pixabay