Seznamte se s fenoménem – noži Victorinox

Kvalita švýcarských nožů Victorinox je pověstná. Původně byly vyráběny pouze pro potřeby švýcarské armády, nyní jsou už několik desítek let rozšířeny po celém světě. Značka Victorinox se v současnosti nevěnuje pouze výrobě nožů, nýbrž také multifunkčních kleští a karet obsahujících řadu potřebných nástrojů.

Nahlédněte do historie

Nože Victorinox se objevily ve švýcarské armádě již roku 1884. V roce 1897 se na trh dostal v dnešní době nejrozšířenější multifunkční model, který disponoval 15 funkcemi. Z tohoto původně důstojnického nože v červené barvě vzniklo dalších až 300 typů kapesních nožů, jež poznáte podle ikonického symbolu bílého erbu s Helvetickým křížem. Stále se drží na špici díky své spolehlivosti, nadstandardní kvalitě a estetickému vzhledu. Tyto vlastnosti nože získaly díky tomu, že se i v současnosti dbá na tradiční ruční výrobu.

Vše, na co si vzpomenete

Můžete vybírat mezi noži se základní výbavou až po vysoce sofistikované, u nichž naleznete vybavení, které není u multifunkčních nožů zcela běžné. Jedná se např. o hodinky s budíkem, teploměr, výškoměr, barometr, ořezávač doutníků. K vybavení standardnímu patří pilník na nehty, nůžky, pinzeta, párátko, pilka na dřevo, křížový šroubovák, otvírák na konzervy atd. Kromě míry funkcí lze nože vybírat též dle rozměrů a použití. Velmi zajímavým produktem je kapesní nůž o velikosti 58 mm, jenž je vhodným doplňkem jako přívěsek na klíče. Zaujme vás nejen svými minimalistickými rozměry, ale též povedeným designem.

Zaměřeno na kuchyň

Jak bylo zmíněno výše, značka Victorinox neprodukuje pouze nože kapesní, nýbrž také kuchyňské. V této řadě naleznete nože dranžírovací, japonské kuchařské Santoku, univerzální s širokým ostřím, na zpracování ovoce a zeleniny, speciální nože na chleba, rajčata, sýr a uzeninu.