Sluneční brýle ochrání váš zrak i v extrémních podmínkách

Sluneční brýle jsou krásný estetický doplněk nejen v letních měsících, ale pokaždé, když svítí slunce. Neměly by však splňovat jen tuto funkci módního doplňku, ale také by vás měly chránit před škodlivým UV zářením, které útočí na váš zrak. Vsaďte na kvalitu a pořiďte si značkové brýle, kde máte jistotu ochrany vašeho zdraví, a ještě vám budou slušet.

Sluneční brýle musí dobře sedět a nikde netlačit

Sluneční brýle vybírejte také podle toho, jak vám sedí. Nesmí vás nikde tlačit, hlavně na nose ne, protože po chvíli by vám to začalo překážet a tyto brýle by skončily někde schované v šuplíku. Je třeba zkontrolovat také správnou vzdálenost skel od očí, aby vám nepřekážely při mrkání. Další důležitý parametr je šířka brýlí. Některé mohou být moc úzké a budou vás tlačit za ušima, nebo moc široké a při každém pohybu budou padat.

Propustnost světla je důležitý faktor

Propustnost světla lze seřadit do pěti kategorií. Čísla označují úroveň ochrany před sluncem:

  • Stupeň 0 – lehce tónované, hodí se do podmínek s mírným sluncem.
  • Stupeň 1 – mírně tónované se hodí na každodenní nošení s mírným sluncem.
  • Stupeň 2 – středně tónované využijete nejlépe na horách a u moře, například Itálie.
  • Stupeň 3 – tmavě tónované se také používají na horách a u moře, kde je slunce ostřejší, například Dubai.
  • Stupeň 4 – velmi tmavé do extrémních podmínek, například ledovce. Zde pozor, v těchto brýlích se již nesmí řídit.

Brýle by měli podpořit vaši osobnost

Kromě zdravotní ochrany by měly vaše brýle být krásným módním doplňkem, který bude ladit se stylem oblékání a podtrhne vaši osobnost. Dnešní doba přeje všemu. Nosí se ležérní styly, ale také extravagantní kousky. Sluneční brýle Ray-Ban patří k velmi oblíbené značce brýlí, která sluší snad každému. Proto je tak žádaná mezi muži, ale také mezi ženami. Tato značka si vybudovala pověst velmi kvalitních brýlí.

Požádejte o pomoc s výběrem brýlí

Pokud si nejste jisti, jaké brýle vám sluší, můžete v obchodě požádat o odbornou moc s výběrem nebo si s sebou rovnou vezměte na pomoc kamarádku či kamaráda. Vsít s sebou někoho známého má výhodu hlavně v tom, že vám opravdu řekne svůj názor, na rozdíl od prodavače, který může chtít prodat boží za každou cenu. Naštěstí u značkových prodejců se toto často nestává, protože dbají na svou pověst.

Značkové sluneční brýle, stejně jako dioptrické vám budou dobře sloužit po mnoho let, pokud jejich výběr nezanedbáte a budete se o ně dobře starat. Ke každým brýlím si nezapomeňte dokoupit ochranný obal, abyste předešli poškrábání skel či jinému znehodnocení. Vhodné je mít také po ruce hadřík z mikrovlákna na čištění brýlí. Přeci jen to není levná záležitost.

Zdroj obrázku: Roman Samborskyi / Shutterstock.com