Smolná čísla, před kterými byste se měli mít na pozoru. Jsou spojena s katastrofami a smrtí

Už od pradávna mají lidé tendenci spojovat důležité životní události s čísly. V každé kultuře hrají čísla významnou roli. Na základě jejich výkladu můžete zjistit, zdali vás čeká úspěch nebo neštěstí. Dnes vám představíme pár čísel, před kterými se mějte na pozoru, mohou být totiž přímo ďábelská.

Jedenáct

Číslo 11 je považováno za ďábelské číslo. V indické mytologii má bůh Rudra, spojený s pohromou, nemocemi, lovem a smrtí, jedenáct inkarnací. Staří Římané spojovali tuto postavu s Proserpine, královnou žaláře, a Babyloňané ve své historii zmiňují jméno bohyně Tiamat a jejích 11 démonů podporujících její chaos. Jedenáctého dne v měsíci také došlo k mnoha přírodním katastrofám.

  • 11. prosince – vypuknutí první čečenské války
  • 11. září – teroristický útok na věže Světového obchodního centra
  • 11. března – ničivé zemětřesení u pobřeží japonského ostrova Honšú

Není tedy divu, že číslo 11 symbolizuje ničení a chaos.

Třináct

Číslo 13 je již dlouho spojováno se špinavými silami a je považováno za číslo čarodějnic. Přezdívá se mu „čertův tucet“. Existuje pro to dostatek důkazů. Podle biblické tradice seděl apoštol Jidáš Iškariotský, jenž zradil Ježíše, poslední den večeře u stolu v pořadí jako třináctý. V tarotovém balíčku znamená karta XIII smrt. Skandinávský bůh mazanosti a podvodu, Loki, napadl Svátek bohů ve Valhale a stal se 13. Pantheonem bohů, což vyvolalo hádky a vraždu Baldura, boha světla, slunce a spravedlnosti. Britové věří, že pokud u stolu sedí 13 lidí najednou, pak jeden z nich zemře rok poté. Němci a Holanďané se chtějí zdržet cestování 13. den, protože věří, že to způsobí spoustu potíží při jejich cestě. Pro panickou hrůzu z čísla 13 dokonce existuje i speciální termín – triskaidekafobie.

Sedmnáct

Na rozdíl od obyvatel jiných evropských zemí považují Italové za nešťastné číslo sedmnáctku. Na většině italských a brazilských leteckých společností nenajdete letadla se 17. řádkem a hotely v těchto zemích nemají 17. patro ani pokoj. Z numerologického hlediska je význam čísla 17 a jeho častý výskyt ve vašem životě interpretován jako vážný, a ne vždy příjemný zásah vyšších sil do lidského života.

Dvacet tři

Mayská civilizace si myslela, že ke konci světa dojde 23. den. Brutus bodl Julia Caesara přesně 23krát a 23. června 1985 došlo k největší havárii Boeingu-747. Ve fyzice, chemii, sportu, anatomii i umění existuje mnoho logických a strašlivých náhod souvisejících s číslem 23.

Dvacet šest

Toto číslo je v Indii považováno za obzvláště neúspěšné, protože je spojeno s nejhoršími katastrofami za poslední roky. K zemětřesení v Guajaratu, které si vyžádalo životy více než 20 000 lidí, došlo 26. ledna 2001. Nejsilnější podvodní zemětřesení zasáhlo Indický oceán 26. prosince 2004 a vyvolalo nejničivější vlnu tsunami v moderní historii lidstva. A v Bombaji začala řada krvavých teroristických útoků 26. listopadu 2008.

Obrázky: Freepik