Srub o rozloze pouhých 27 m² ohromí vůní přírody, ale i pohodlím a komfortem

Říká se: „Co je malé. To je milé.“ Pokud ale jde o stavbu či koupi nemovitosti ve většině případů, je to právě naopak. Lidé chtějí bydlet v prostorných bytech a domech, které mají několik pokojů a alespoň jeden bazén. Životní komfort se měří podle počtu ložnic, koupelen a garáží. Co když se ale dá žít velmi komfortně i na pouhých 27 metrech čtverečních? Domeček z našeho článku vás příjemně překvapí.

Majitelé se do miniaturní dřevostavby zamilovali až po uši

Domeček jim postavila společnost, která se specializuje na výrobu malinkých dřevostaveb. Dřevostavby mají spoustu výhod. Mezi ty nejzásadnější patří:

  • Variabilita stavebního materiálu (dřeva i izolačního materiálu)
  • Krátká doba výstavby a velmi nízká cena ve srovnání se zděným domem
  • Stavět se může v jakémkoliv počasí
  • Ekologičnost při výrobě dřeva a také méně stavebního odpadu

Další nepopiratelnou výhodou je energetická nenáročnost. Dřevo výborně tepelně izoluje. Naproti tomu nevýhodou může být vyšší hlučnost a neošetřené dřevo může vlivem vlhka časem degradovat.

Někdo by řekl, že je to jen nějaká malá chatka. Domeček ale vůbec není obyčejný

Malý domeček přímo svádí k tomu myslet si, že jde pouze o nějaký rekreační objekt. Chyba! Nejedná se o žádnou chatku, kterou někdo zapomněl uprostřed lesa. Tento domeček je mnohem víc. Je to ekologická stavba, která bravurně pracuje s minimem prostoru. Hned na první pohled upoutá stylovým zdobením exteriérů. Interiér je útulný a pohodlný gauč přímo vybízí k tomu, aby se na něm někdo uvelebil a zachumlal se do deky. Podívejte se na fotky tohoto úžasného domečku. Vsadíme se, že vás uchvátí stejně jako nás.

Obrázky: The Little Log House Company