Stačí 20 minut pro dokonalou relaxaci?

Infrasauna anebo infrakabina, jak se jí někdy správněji říká, je sestřička klasické finské sauny. A nejlepší na ní je, že se vejde i do malého panelákového bytu, zbaví vás bolestí kloubů, pomůže k lepším sportovním výsledkům a nemusíte čekat, než se rozehřeje. Takže vám navíc ušetří i spoustu času.

Infrapaprsky, které pronikají až 4 centimetry do těla

Víte, jak poznáte, které infrasauny jsou opravdu kvalitní? Je to v infrazářičích – protože to je ta nejdůležitější část každé infrakabiny, která určuje, zda se jedná jen o prohřívárnu, nebo bude mít i léčivé účinky.

Jedny z nejlepších infrazářičů nesou obchodní označení Vitae.

Typově se jedná o infrahalogenové lampy, které umí produkovat všechny 3 typy infrazáření. Takže i infračervené paprsky typu A, jenž jsou schopny pronikat hluboko do těla a mají nejvýraznější léčivé účinky.

Někteří lidé mají obavy ze škodlivosti infrazáření. Ty jsou ale naprosto zbytečné, vždyť stejné paprsky prohřívají například i novorozence v inkubátorech.

Infrasauna v paneláku

Teploty v infrasauně se pohybují kolem 30 – 60 °C. Díky tomu, že infrapaprsky musí ohřívat vzduch v kabině, ale působí přímo na vaše tělo, jsou infrasauny vhodné i pro kardiaky nebo osoby s kardiovaskulárními obtížemi.

Saunovat se pod infrazářením můžete klidně každý den. A délka saunování se pohybuje v rozmezí 20 až 40 minut. Je trochu paradox, že v infrasauně se lidské tělo potí mnohem více než v klasické finské sauně. Po skončení saunovacího cyklu pak stačí jen krátká vlažná sprcha.

Infrasauna pro jednoho zabere prostor, který je jen o málo větší než váš sprchový kout. Protože nepotřebuje odvětrání (jako například finská sauna), můžete ji mít kdekoli v panelákovém bytě. Například v ložnici.

Pokud se raději saunujete se svým partnerem, existují v širokém výběru infrasauny pro 2 osoby. Lepší způsob odpočinku a relaxace těžko najdete. Navíc, když budete infrasaunu využívat opravdu pravidelně, ručíme vám za to, že budete zdraví jako řípa.

Velkým rodinám nebo sportovním klubům či penzionům jsou určeny infrasauny pro 3 osoby. Ty už jsou konstrukčně náročnější, ale obsahují stejné zářiče jako infrakabiny malé. Jen je jich větší počet – jsou umístěny tak, aby měla každá osoba ideální porci infrazáření ze všech směrů.

Zkusili jste už někdy infrasaunu? Pokud ne, využijte možnosti nezávazné a bezplatné zkoušky v našem saunovém Showroomu v Praze – Uhříněvsi.

www.saunasystem.cz