Starodávný přírodní lék, který spolehlivě pomůže s vybočeným palcem

Některé zdravotní potíže nemusí být nutně nebezpečné, ale lze je kvalifikovat jako problematické nebo přesněji řečeno nevzhledné. V některých případech jsou také bolestivé, takže je naprosto normální pokusit se zmírnit tuto bolest, protože tento typ problému se může v každodenním životě rychle zbavit.

O co se vůbec jedná?

Tzv. bunion na noze se v medicíně nazývá také „Hallux valgus“, je ve skutečnosti druh deformace, která postihuje palec nohy a způsobuje jeho vychýlení ve směru ostatních prstů. To následně vede k úpravě vizuálního vzhledu přední části chodidla, zejména v části odpovídající přední části nártu.

Co to může způsobit?

Když mluvíme o vybočeném palci, mluvíme o stavu nohy, který postihuje více ženy než muže. Příčin může být celá řada, přičemž tím nejčastějším je jednoduše vyšší věk. Jakmile se žena dostane nad 40 let, je vývoj vybočeného palce velmi častý. Kromě toho ale existuje i několik dalších příčin, na které byste si měli dávat pozor:

  • Nošení nevhodné obuvi (vysoké podpatky, příliš těsné nebo špičaté boty)
  • Ploché nohy
  • Genetický faktor
  • Menopauza

Přírodní léčba

Ve většině případů předepisují lékaři pacientům analgetika nebo protizánětlivé léky. Další doporučení je lépe padnoucí, širší a pohodlnější boty, stejně jako rehabilitační sezení, pokud je to nutné. Možný je ale také chirurgický zákrok. Existuje nicméně také přirozené a jednodušší způsoby, jak uklidnit všechny nepříjemnosti spojené s vybočenými palci na noze.

Vyrobit si můžete nápoj vyrobený z bobkových listů. Toto řešení zbaví tělo přebytečné soli. Nejprve rozdrobte asi lžíci bobkových listů a vložte je do hrnce. Zalijte 300 ml vody a přiveďte k varu. Poté směs nalijte do termosky a nechte přes noc stát. Následujícího rána bobkový list přefiltrujte. Nyní je váš přírodní lék připraven. Jediné, co musíte udělat, je pít malé doušky po celý den. Používejte alespoň 3 dny po sobě. O týden později opakujte totéž po dobu 2 měsíců.

Obrázky: Freepik