Statečná fenka zachránila svého psího kamaráda před utonutím, přestože nesnáší vodu

Manželský pár z Jižní Afriky stal svědkem toho, jak by se jejich fenka pitbula osvědčila jako záchranářský pes. Byron a Melissa byli v práci, když se vrátili, okamžitě poznali, že se v jejich nepřítomnosti stalo něco vážného. Všimli si totiž, že jeden z jejich psů Chucky je mokrý. Po kontrole záznamů z bezpečnostních kamer je čekal šok. Chucky přepadl přes okraj bazénu.

Fenka nenechala svého kamaráda v nesnázích

Brzy si ale také všimli, že jejich fenka pitbula, Jessie, se objevila poblíž bazénu a stále sledovala Chuckyho. Chudák pes se snažil zůstat hlavou nad hladinou, zatímco Jessie psa následovala a hlídala, aby se Chucky neutopil. Jessie nesnáší vodu. Stále couvala, když na ní Chucky cákal, ale i tak jej nespustila ani na chvíli z očí. Byron a Melissa byli na Jessie hrdí. Přestože nemá ráda vodu, odmítla nechat Chuckyho samotného.

Fenka se pustila do záchrany

Chuckymu je 13 let a když ho Jessie viděla plavat v bazénu tak dlouho, rozhodla se, že se jej pokusí vytáhnout. Jemně ho uchopila a tahala ven. Několikrát se pokusila chytit Chuckyho za uši nebo za kůži, ale marně. Pokaždé spadl zpět do vody. Jessie se ale nevzdávala, po několika pokusech se jí konečně podařilo vytáhnout Chuckyho z bazénu. Chudák pes plaval ve vodě déle než 34 minut.

Jessie byla vyznamenána za svou statečnost

Chucky a Jessie jsou naštěstí v pořádku. Manželský pár byl opravdu vděčný za to, jak se Jessie zachovala, že zachránila svého psího kamaráda. Dostala také cenu za statečnost od záchranného centra, kde Byron a Melissa Jessie adoptovali.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thedodo.com