Takto škodíte vlasům během noci. Vyhněte se klasickým chybám, které děláme téměř všichni

Mít krásné a zdravé vlasy je snem většiny lidí. Ne vždy je ale cesta k tomuto cíli snadná. Mnoho lidí jednoduše nedostalo do vínku pevnou a lesklou hřívu a musí o vlasy velmi precizně pečovat, aby byly skutečně hezké a byly ozdobou, nikoliv problémem. Ve skutečnosti si ale řada lidí své vlasy nevědomky ničí – třeba špatnými návyky během noci. Kterých návyků je dobré se zbavit, chceme-li svým vlasům dopřát skutečně to nejlepší?

Používáte nevhodné gumičky

Pokud se rozhodnete nosit vlasy nahoře, kupujte jen gumičky, které vlasy nepoškozují. Vyhněte se těm, které jsou pouze z tuhé gumy, ale vybírejte vždy takové, které jsou obaleny látkou nebo jsou z jemného a pružného materiálu. Ten se do vlasů nezařezává. Nikdy též do ohonu nedávejte vlasy mokré.

Spíte s mokrými vlasy

Vlasy jsou nejslabší, když jsou mokré, a proto bychom se spaní s mokrými vlasy měli vyhýbat. Tření vlhkých vlasů o povlečení může způsobit, že se povrch vlasů poškodí a získá nezdravý vzhled. Vlasy se pak budou snadněji lámat a mohou dokonce i začít vypadávat. Pokud se tedy večer sprchujete, ujistěte se, že máte vlasy suché.

Máte bavlněné povlečení

I když je bavlna příjemná a prodyšná, pro vaše vlasy není ideální. Daleko lepší je používat hedvábné povlečení, po kterém vlasy snadněji kloužou a nehrozí jejich zacuchání nebo poškození. Pokud se vám nechce investovat do kompletně nové soupravy, úplně postačí, pokud si pořídíte hedvábný povlak na polštář. Je to relativně nízká investice, která se vám ale velmi vyplatí.

Nehydratujete dostatečně

Asi většina lidí po mytí vlasů používá  kondicionér – už jen proto, aby se vlasy daly snadněji rozčesat. Kondicionér však lze využít i k hloubkové péči během noci. Jak na to? Stačí do vlasů nanést balzám, vlasy zavinout do ručníku a nechat kondicionér přes noc působit. Ráno si pak vlasy umyjte běžným způsobem. Takto dodáte svým vlasům novou dávku výživy a hydratace a poznáte to na první pohled.

Spíte se svázanými vlasy

Některé ženy, které mají dlouhé nebo husté vlasy, preferují spánek v drdolu nebo culíku. Je to pochopitelné, protože vlasy se jim mohou různě motat, překážet a lézt do obličeje. Není ale dobré spínat vlasy do pevných účesů – může je to nenávratně poškodit. Daleko lepší způsob je pořídit si jemný hedvábný šátek, který si na noc zavážete okolo hlavy. Zabrání tomu, aby vám vlasy lezly, kam nemají, ale nehrozí vám polámání vlasů a poškození konečků.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Thehealthy.com