Tinktura z borového jehličí jako osvědčený domácí lék na vysoký krevní tlak

Stále více lidí si stěžuje na problémy spojené s vysokým krevním tlakem. Je to zcela pochopitelné: stres, znečištěné ovzduší, špatná strava, neustálý závod s časem, nedostatek pohybu, to vše negativně ovlivňuje naše zdraví. Bohužel léky na regulaci tlaku mají mnoho vedlejších účinků, takže i když pomáhají regulovat krevní tlak, mohou mít negativní vliv na naše játra nebo žaludek. Naštěstí si můžete pomoci přírodním a bezpečným způsobem.

Jehličí z borovice

Náš domácí lék na regulaci krevního tlaku je založen na borovém jehličí. Obsahuje totiž taniny a flavonoidy, tedy antioxidanty, které snižují rozvoj chronických onemocnění. Je zajímavé, že jehličí fungují podobně jako antibiotika a pomáhá v boji s dýchacími potížemi a infekcemi. Domácí medicína, kterou se chystáte připravovat, dále obsahuje granátové jablko a cibuli. Granátové jablko tam není náhodou. Jde o jedno z nejzdravějších druhů ovoce na světě. Je nabité antioxidanty, ale také bohaté na draslík a minerály. Třetí složka je v domácí medicíně někdy podceňována, cibulové slupky však mají protizánětlivý účinek a stimulují průtok krve.

Tinktura z borového jehličí

K přípravě zdravotní tinktury budete potřebovat:

  • 5 lžic borového jehličí (50 g)
  • 2 lžíce semen granátového jablka (20 g)
  • 2 lžíce cibulových slupek (15 g)
  • 1 litr vody

Nejprve důkladně umyjte jehličí i slupky. Mezitím přiveďte vodu k varu. Až začne vřít, přidejte do ní všechny přísady a snižte teplotu tak, aby po dobu 10 minut jen jemně probublávala. Poté zakryjte hrnec pokličkou a nechte 20 minut vyluhovat. Nakonec kapalinu přeceďte.

Doporučuje se vypít půl litru této tinktury denně, nejlépe po menších částech 2 – 3krát denně. Důležité je, že první dávka tekutiny by se měla vypít na prázdný žaludek. Začněte s týdenní léčbou a poté ji opakujte jednou za měsíc.

Důležité! Pokud již užíváte antihypertenzní léky, poraďte se před zahájením této domácí léčby s lékařem. Nečekejte ani zázrak. Trvá několik dní, než pocítíte výsledky.

Obrázky: Freepik