Účinné způsoby, jak se zbavit nadbytečných kil i bez úmorného cvičení

Pohyb je základním kamenem zdravého životního stylu. Faktem ale je, že moderní doba pohybu nepřeje a mnoho lidí tráví většinu svého pracovního dne sezením za stolem či za volantem. Vzhledem k délce pracovního dne už jen málokdo vyšetří dostatek času a energie na cvičení v posilovně nebo na běh okolo čtvrti. Proto narůstá i počet lidí trpících nadváhou a obezitou. Ve skutečnosti však nedostatek pohybu nutně s tloustnutím souviset nemusí a břišních faldů se lze zbavit i bez hodin strávených běháním a skákáním. Poradíme vám, jak toho lze docílit.

Vyhněte se stresu

Stres způsobuje spoustu zdravotních obtíží i zvýšenou konzumaci nezdravých potravin. Proto se pokuste eliminovat zdroje stresu a naučte se relaxovat.

Hodně pijte

Dostatečná hydratace je důležitá pro správnou funkci metabolismu i pro očištění organismu od toxinů. Pokud budete dbát na to, abyste vypili denně kolem 2,5 až 3 litrů čisté vody, zjistíte, že kilogramy začnou zázračně mizet. Kromě toho, když zatoužíme po jídle, obvykle v tom hraje roli žízeň. Zkuste proto nejprve vypít sklenici vody a až poté se najezte. Sníte méně jídla a možná vás hlad i úplně přejde.

Vyprazdňujte pravidelně střeva

I když se nejedná právě o nejpříjemnější téma, pravdou je, že je třeba pravidelně odstraňovat ze svých střev nečistoty a nestrávené zbytky. Tomu můžete napomoci dostatečnou konzumací vlákniny a také dostatečným pitným režimem.

Jezte zdravě

Správná výživa je alfou a omegou zdravého a krásného těla. Pokud budete jíst málo hodnotnou stravu plnou cukrů, nezdravých tuků,  průmyslových dochucovadel a konzervantů, velkou službu svému tělu neprokážete. Zkuste jíst hodně ovoce a zeleniny, celozrnné obiloviny, zdravé tuky a vaše tělo se doslova promění.

Probiotika

Je důležité pravidelně doplňovat přátelské bakterie, které osidlují naše střeva. Jejich populace různě kolísá v závislosti na prodělaných nemocech, užívaných lécích i na konzumaci škodlivých potravin. Proto je důležité je pravidelně doplňovat a udržet tím v chodu trávení i imunitní systém. Dejte si třeba jogurt, kefír nebo kvašenou zeleninu.

Choďte

I pomalá chůze je lepší než žádná. Pokuste se proto co nejvíce chodit a každý den si dopřejte alespoň krátkou procházku. Udělá vám to dobře na těle i na duši.

Snižte příjem kalorií

To nutně nemusí znamenat omezení jídelníčku. Možná budete překvapeni, kolik chutných jídel je málo kalorických. Mezi nimi je zejména ovoce a zelenina, ale i spousta dalších. Informujte se a zhubněte s chutí.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Tudasfaja.com