V kvalitním povlečení se vám bude spát jako v bavlnce!

Chcete se každé ráno cítit dokonale svěží a plná energie se s radostí vrhnout do nového dne? Pak se při soustřeďte na správné zařízení ložnice. Právě to, jak se cítíte v této místnosti, totiž do značné míry ovlivňuje kvalitu spánku. A ta je jedním z klíčových faktorů ovlivňujících kvalitu regenerace organismu.

Zaměřte se i na detaily. Negativní vliv mohou mít i zdánlivé drobnosti

Kvalitní nábytek je důležitý, nicméně sám o sobě nestačí. Pro snadné usínání a nerušený odpočinek je třeba prostředí bez rušivých vlivů. Interiér by měl působit harmonicky, doplňky mají působit pozitivně. Vyvarujte se křiklavých barev, výrazných plakátů a všeho, co ve vás vyvolává negativní pocity. Volte odstíny smetanové, přírodní dřevo, pastelové a tlumené odstíny. Jinak se fantazii meze nekladou. Uvidíte, že i při dodržení těchto pravidel máte možnost volby nejrůznějších stylů přesně podle vašeho vkusu. Pořiďte si kvalitní žaluzie nebo závěsy, které zamezí pronikání světla z ulice. A je-li ve vašem bytě či domě možné, zvolte pro ložnici nejklidnější pokoj. Textilie hrají důležitou roli. A zvláštní postavení má povlečení.

Proč se vyplatí vybírat povlečení pečlivě?

Povlečení je po celou dobu odpočinku v kontaktu s pokožkou. Musí tedy být z materiálu příjemného na dotyk. Je jen na vás, zda upřednostníte praktickou bavlnu, nebo luxusní satén. Povlečení z bavlněného plátna lze prát i na vysoké teploty, saténové povlečení zase působí luxusně. Milovnice romantiky často volí bavlněné povlečení v jemných barvách s ornamenty nebo květinovými vzory. Oblíbené je i jednobarevné povlečení, které umožňuje snadné kombinování s jinými sadami. Do moderních interiéru se hodí abstraktní design. Dostupné je i povlečení s dokonale zpracovanými obrázky přírodních scenérií, dopravních prostředků, zvířat, filmových i pohádkových postav a dalšími motivy. Do této skupiny patří i dětské povlečení, mezi kterým najdete to pravé povlečení pro malého dobrodruha, princeznu i všechny ostatní děti. Velice oblíbená jsou i napínací froté prostěradla, která skvěle drží ve správné poloze.

Povlečení, dekorace i hračky můžete koupit i přes internet

Pro povlečení nemusíte do kamenné prodejny. Široký sortiment včetně prodloužených rozměrů nabízí Mikaton.cz. Pořídit tu navíc můžete i dekorace a hračky, součástí nabídky e-shopu je také galanterie.