Vidíte dítě skryté na obrázku? Podle autorů to dokáže to jen 5 % populace

Kdo pravidelně používá internet nebo chodí na sociální sítě, ví, že existuje široká škála kvízů, hlavolamů a optických iluzí. Autoři této konkrétní iluze však tvrdí, že pouze pět procent populace má schopnost spatřit skryté dítě na této netradiční fotografii. Jedná se o jeden z klasických optických triků, kterými se autoři obrázku snaží zamotat hlavu lidem po celém světě. Zvládnete tento hlavolam vyřešit vy a najít malé dítě?

Na první pohled se jedná o nemožný úkol

Když se na první pohled podíváte na fotografii, zdá se jako nemožný úkol spatřit na obrázku skryté dítě. Zdá se, že na obrazu je jednoduše pár, který se dívá do vody a pravděpodobně právě sdílí romantický okamžik. Obklopuje je mohutný strom, za kterým se nachází pozadí. Podívejte se ovšem pozorně a na chvíli se vizuálně přibližte a oddalte od obrazovky. Tento malý trik vám možná pomůže zahlédnout to, co se většině lidem vůbec nepodařilo odhalit. Vidíte to?

Upozornění na spoiler

Poté, co si toho všimnete, nebudete moci uvěřit, že jste si toho nevšimli již dříve. Zdá se to naprosto zřejmé, ale přesto vám to dá zabrat. Pro případ, že jste dítě nenašli, můžete hledat odpověď níže. Než zkontrolujete odpověď, nezapomeňte se na původní obrázek opravdu pečlivě podívat. Stále to nevidíte? Máte pocit, že tam nic skrytého není a autoři si z vás dělají legraci? Vůbec ne. Pokud to stále nevidíte, podívejte se nahoru nad pár.

 Větve stromů začínají definovat obrys dítěte s nohama zasazenými do větví nad párem. Jakmile to uvidíte, budete se divit, že jste to předtím neviděli. Pravdou ale zůstává, že na první pohled to asi neuvidíte a nejspíš bude chvilku trvat, než skryté dítě najdete. Podobné iluze jsou skvělým cvičením pro váš mozek. Pokud chcete trénovat svůj trpělivost a postřeh, je to ideální možnost, jak toho dosáhnout. Pokud to budete dělat pravidelně a vyhledávat podobné aktivity, budete mít v pokročilém věku šanci, že se vám potíže s paměti vyhnou obloukem.

Obrázky: Istock, Zdroj: Namastest.net