Virtuoska bez domova těší posluchače hrou na klavír. Na veřejných místech šíří radost z vlastní komponované hudby

Videa s jejími dechberoucími klavírními performancemi se často stávají virálními, protože Natalie Trayling je virtuoska. Hudbu si navíc skládá sama. To však není všechno, na posledním zveřejněném videu je dámě 85 let a žije léta bez stálého domova. Ani klavír nevlastní, hraje proto všude, kde jsou klavíry dostupné – v obchodních centrech, v hotelech, v knihovně nebo v nemocnici.

Je doma v ulicích Melbourne

Je profesionální klavíristkou, přesto žije na ulici. Vlastní klavír nemá, neváhá proto hrát na veřejnosti, kde jsou klavíry nebo piana. Natalie Trayling je nejen nadaná pianistka, ale především skladatelka, která komponuje hudbu přímo při hraní. Hraje celou svou duší, a především srdcem, což zaznamenává její syn Matthew na kameru a přidává její vystoupení na sociální sítě. Její videa se stávají často virálními. Ona sama ale žije v ulicích, kde to má nejradši. Je tak ve spojení s lidmi i svou hudbou.

Bez domova se smutkem v srdci

Do hraní dává vše a léta rozdává hudbou radost, sama si však prošla smutným obdobím, kdy přišla o střechu nad hlavou, posléze jí zemřely obě dcery a ani po zdravotní stránce na tom není dobře. Přesto však podle Matthewa „neztratila naději a hudba ji naučila vše překonat a jít dál.“

„Hudba je všechno!“

Natalie je hudební génius, skládá hudbu desítky let a podle Matthewa je zřejmě nejlepším „neznámým skladatelem moderní doby“, což dokládá videi, která zhlédly miliony lidí po celém světě. Natalie sama potvrzuje, že je pro ni „hudba úplně všechno a cítí se být její součástí“. Její vystoupení jsou toho důkazem, stejně jako toto z obchodního domu David Jones v Melbourne, kde byl umístěn klavír u příležitosti svátků. Video se stalo okamžitě virálním a rozšířilo se z Austrálie do celého světa. Natalie nedokáže bez hudby a milovaného klavíru žít, přestože má trápení s artritidou, věří, že bude hrát pro potěchu svou i svých posluchačů ještě dlouho.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Seeitlive.co