Vybíráte vchodové dveře? Vždy volte bezpečnostní

Podle policejních statistik počet vloupání postupně od roku 2013 klesal. Nyní však opět začíná stoupat. Proč tomu tak je? Polevili jsme. Zatímco v předchozích letech jsme dbali na lepší zabezpečení svých bytů, nyní jsme ztratili ostražitost.

V České republice dojde ke třem až čtyřem loupežím každou hodinu. Nejčastějším místem vniknutí zloděje do bytu jsou právě vchodové dveře. Je proto důležité, aby byly bezpečnostní. Jejich výběr se samozřejmě liší podle toho, zdali jde o bezpečnostní dveře do bytu, nebo domu.

Bezpečnostní dveře do bytu

V bytech se zajištěné dveře považují za nejdůležitější předpoklad toho, abyste se vyhnuli vykradení. Loupež vás nevyjde vůbec levně, protože průměrná cena škody vykradené domácnosti je 40 000 Kč. Když navíc přijdete o cennosti a věci, ke kterým máte citový vztah, je škoda nevyčíslitelná. Při výběru dveří i dalšího zabezpečení je nutné oslovit vždy certifikovaného dodejce. Na bezpečnostní dveře se specializuje firma NEXT. 

Bezpečnost dveří je normovaná a ty do bytů by měly odpovídat bezpečnostní třídě 3 nebo 4. Nejběžnější třídou je třída 3. V ní firma NEXT nabízí bezpečnostní dveře do bytu. Nejprodávanějším typem jsou dveře NEXT SD101 a lze je montovat i do původní kovové zárubně nebo do nové bezpečnostní zárubně, záleží na stávajícím stavu. Vyšší zabezpečení ve třídě 4 nabízí dveře SD 111. Jejich bezesporou výhodou je, že je lze otevírat dovnitř i ven při zachování požadovaných bezpečnostních parametrů. Designovou vychytávkou jsou pak bezfalcové dveře SD 104, které nezklamou ani nejnáročnějšího zákazníka.  

Bezpečnostní dveře v panelákovém bytě umí více než jen ochránit před vloupáním. Mají skvělé zvukově-izolační vlastnosti, takže konečně nebude z vašeho bytu vše slyšet ven na společnou chodbu, a stejně tak budou vás méně rušit zvuky z okolí. Současně mají dveře výbornou tepelnou izolaci, jsou protipožární a nabídnou lepší design než většina starších panelákových dveří.

Rovněž do domu patří bezpečnostní dveře

U rodinných domů na bezpečnostní dveře poměrně často rezignujeme. Problematických bodů pro vniknutí bývá v rodinném domě tolik, že nám řešit dveře přijde zbytečné. Což však rozhodně není správné. Bezpečnostní dveře do domu jsou jedním z klíčových prvků zajištění nemovitosti před vloupáním. NEXT je opět nabízí v bezpečnostních třídách 3 a 4. Mají skvělou tepelnou izolaci a lze je doplnit i řadou elektronických vychytávek zjednodušujících ovládání – třeba čtečkou prstu místo klíče. V NEXTu dbají o to, aby si zákazníci mohli vybrat design podle typu svého domů. Snadno vám navrhnou dveře opatřeny různými světlíky i v celé škále barev či povrchů. Máte možnost si zvolit rovněž repliky historických dveří, a to včetně dvoukřídlých. Bezpečnostní dvoukřídlé dveře jsou pak řešením i pro byty v historických činžovních zástavbách, či pro starší venkovská stavění – trvale obývaná i chalupy.