Vyčistěte své cévy vhodnými druhy potravin a tím předcházejte infarktu

Kardiovaskulární choroby stojí za více než polovinou úmrtí všech lidí v produktivním věku po celém světě. Velkou měrou se na této situaci podílí nezdravý životní styl a nedostatek pohybu, příliš tučná a nezdravá strava a přemíra stresu. To všechno se podepisuje na zdraví cév, které se zanášejí cholesterolem a dalšími nečistotami, které zužují krevní řečiště a tím zvyšují krevní tlak, což nakonec může vyústit až v cévní srdeční nebo mozkovou příhodu. Naštěstí ale existuje řada potravin, jejichž konzumace vám pomůže své cévy vyčistit a riziko kardiovaskulárních chorob znatelně snížit.

Ryby

Rybí maso je bohaté na zdravé tuky, vitaminy a důležité minerály, které se v jiných potravinách nenacházejí. Je to jedna z nejzdravějších potravin, které si můžete dopřát. Rybí tuk obsahuje důležité omega-3 mastné kyseliny, jód a další látky, které výslovně prospívají zdraví srdce.

Káva

Pití kávy je ve světě velmi populární a i když se před její konzumací varuje kvůli obsahu kofeinu, který ve vyšším množství způsobuje vysoký krevní tlak, existují také studie, které prokazují přínosnost střídmého pití kávy pro snížení rizika kardiovaskulárních chorob.

Ořechy

Zejména vlašské ořechy obsahují vysoký podíl zdravých tuků a dalších prospěšných látek, které prospívají nejen srdci, ale také mozku a celému tělu. Kromě vlašských ořechů jsou skvělé také mandle nebo makadamy.

Kurkuma

Známé koření asijské kuchyně je po tisíciletí ceněná jako všelék, který mimo jiné pomáhá předcházet jak srdečním chorobám, tak i cukrovce či dokonce rakovině. Toto koření je velmi prospěšné pro naše zdraví.

Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje vysoké množství antioxidantů, které pomáhají odbourávat toxiny z našich tkání a cévního systému. Tím pomáhá proti vysokému tlaku, snižuje hladinu cholesterolu a pomáhá i při hubnutí.

Skořice

Lahodné koření má zázračné účinky na lidské zdraví. Je skvělým zdrojem antioxidantů, chrání srdce, bojuje proti infekcím a předchází i rakovině. Pravidelná konzumace skořice snižuje cholesterol i vysoký krevní tlak.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Netafrique.net