Výhody bílého octa přidávaného při praní prádla

Podráždění pokožky nebo vyrážky jsou velice nepříjemné, ale často se objevují jako vedlejší účinek při použití nového pracího prostředku. Studie Washingtonské univerzity zjistila, že mnoho z prodávaných detergentů je plné toxických přísad, které dráždí kůži. Nacházejí se přitom v pracích prostředcích pro dospělé i děti. Z tohoto důvodu je velmi těžké pro miminka a děti s citlivou pokožkou zakoupit komerčně vyráběný prací prášek.

Co s tím můžete dělat?

Z mnoha řešení se přirozeným řešením číslo jedna stal bílý ocet. Tento přírodní produkt má oproti čisticím prostředkům mnoho výhod a nepředstavuje žádné zdravotní riziko. Navíc je neškodný k životnímu prostředí. Nejlepší je proto připravit si směs s bílým octem a prát s jeho pomocí.

Výhody bílého octa při praní prádla

Kyselost bílého octa je ideální pro skvrny od potu a deodoranty, dokonce i při studeném praní. Přidejte jednoduše bílý ocet přímo na skvrnu před praním. Navíc má stejný zvláčňující účinek jako jakákoli chemická aviváž, která zjemňuje oblečení. Přidávejte pravidelně půl šálku bílého octa do praní a vaše oblečení vejde z pračky jemné a zároveň nebudete zatěžovat životní prostředí ani vlastní zdraví.

Japonská studie ukázala, že spojení bílého octa se solí funguje nejen při přípravě anglické ryby s hranolky, ale také má silné antibakteriální vlastnosti. Může vám pomoci zabít bakteriální zbytky, které zůstaly na vašem oblečení při praní. Účinnou směs můžete snadno vyrobit z půl šálku bílého octa a dvou čajových lžiček obyčejné, kuchyňské soli. Je to velice jednoduché a přitom vám to zajistí dokonale čisté prádlo bez přítomnosti bakterií, které tam rozhodně mít nechcete.

Další výhody a využití bílého octa

Dráždivé účinky čisticích prostředků na pokožku se často vyskytují v důsledku zbytků čisticího prostředku na oblečení. Bílý ocet nezanechává žádné zbytky. Pro ty, kteří nadále používají prací prášek, jednoduše přidejte půl šálku bílého octa, abyste odstranili zbytky pracího prostředku z čistého oblečení. Díky tomu nebudete mít žádné kožní potíže a nebudete se škrábat po celém těle jen proto, že jste si vyprali špinavé prádlo.

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé používají prací prostředky je to, že se bojí, že přírodní alternativy nebudou tak účinně a nedokáží odstranit zápach. Bílý ocet ovšem bojuje s nepříjemnými pachy, a to i z ponožek, které zůstaly v koši na prádlo po dlouhou dobu! U skvrn, které mohou poškodit oblečení, jako jsou skvrny od červeného vína, kávy apod., smíchejte půl šálku bílého octa s teplou vodou. Ponechte oděv namočený ve směsi přes noc a poté jej vyperte jako obvykle. Díky tomu nebudete muset kousek okamžitě vyhodit.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Olasimera.gr