Vypořádání s červenými pupínky na hýždích. Namažte směs ze dvou ingrediencí z kuchyně na postiženou oblast a výsledek vás ohromí

Pupínky na zadní části těla jsou problémem, se kterým se ženy potýkají a intenzivně je trápí především v letní sezóně, kdy vyrážejí na pláž a odhalují větší část svého těla. Akné na hýždích se liší od akné na obličeji, a to jak z hlediska faktorů, které je způsobují, tak z hlediska způsobů léčby.

Důsledek ucpaných pórů

Pupínky na této části těla mohou být důsledkem ucpaných pórů, které jsou napojeny na mazové žlázy, které produkují tukovou látku-maz. Acne vulgaris, což znamená „běžné akné“, se často vyskytuje v různých oblastech těla, včetně hrudníku, ramen, zad a hýždí.

Nejčastější příčina akné na hýždích

Nejčastější příčinou akné na hýždích je bursitida, což je zánět vlasových folikulů, jenž je obvykle způsoben bakteriemi nebo plísněmi a je častější u žen než u mužů, což je patrnější díky plavkám, které nosí.

Ošetření jedlou sodou

Zpočátku se jedlá soda nedoporučuje pro každodenní aplikaci na pokožku, ale její použití jednou až dvakrát týdně může pomoci odstranit nečistoty, které nějakým způsobem vedou ke vzniku akné. Kombinace vlastností hydrogenuhličitanu sodného s hydratační silou medu vede k účinnému ošetření pupínků a tmavých skvrn. Jedlá soda i med hloubkově čistí póry a pomáhají obnovit pH pokožky, čímž brání nadměrné tvorbě kožního mazu.

Připravte si:

  • 2 lžíce jedlé sody (20 g)
  • 2 lžíce medu (50 g)

Nasypte jedlou sodu do misky a smíchejte ji s medem, dokud z nich nevznikne hustá pasta. Naneste pastu postiženou oblast pupínky a nechte působit 30 minut. Opláchněte teplou vodou a opakujte aplikaci dvakrát týdně. Sledujte, jak pupínky na hýždích mizí. Čeká vás příjemné překvapení.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Enimerotiko, Famagusta