Vytápění průmyslových prostor a dílen nebylo nikdy efektivnější

Ceny energií, a potažmo také ceny tepla, stále stoupají. Proto je důležitá také efektivita topení v průmyslových provozech. Nemusí se přitom jednat jen o velké výrobní haly, ale také o menší dílny, jako jsou třeba autoopravny a mnohé další prostory. Podstatě i vaše garáž, kde realizujete své kutilské nápady, potřebuje někdy nějaké to vytápění. A právě pro vytápění takových prostory jsou určena speciální topidla, která zajistí maximální efektivitu využití energie.

Řešení v podobě naftových topidel

Potřebujete při vytápění vysoký výkon? V tom případě jsou tady pro vás jako ideální řešení systémy, které produkují velké množství tepla ve velmi krátkém čase. Jedná se o kvalitní naftová topidla, která jsou mimo jiné určena k nepřetržitému provozu. Vyznačují se rovněž plnou mobilitou. V průmyslových provozech se to rozhodně velmi hodí. Na výběr jsou zde modely, které nabízejí:

  • Přímé spalování
  • Nepřímé spalování

Pokud se podíváme na první kategorii těchto topidel, které disponují přímým spalováním, tak jsou určeny do prostor, které jsou dobře větrané. Může se jednat o velké výrobní haly. Jejich velkou výhodou je poměr ceny a výkonu. Jsou také velmi lehká, a tak akcentují parametr mobility, o kterém jsme hovořili již výše. Pokud naopak chcete vytápět velké prostory, které nejsou tak dobře větrané, využívá se zde modelů, které disponují nepřímým spalováním. Jedná se o tzv. čisté spalování, díky kterému je možno tyto přístroje využívat dokonce třeba v kuchyních nebo v obchodech. Určitě se uplatní ale třeba také ve vaší domácí dílně či garáži.

Řešení v podobě plynových topidel

Potom zde máme další zajímavou variantu pro průmyslové vytápění. Nabízí se totiž rovněž využití plynových topidel. To ocení zejména soukromníci, protože mají velmi nízkou pořizovací cenu. Také poměr ceny a výkonu je velmi dobrý. Moderní plynová topidla dnes zakoupíte bez problémů za rozumné ceny také na internetu. A čím je takové topidlo živeno? Odpovědí na tuto otázku je propan-butan, který stojí také za nízkou cenou provozu. Nezapomeňte ale prostory s takovým topidlem dostatečně větrat.

Zdroj obrázku: Alexey Fursov / Shutterstock.com