Vztahové problémy mohou mít původ také v nedostatečné erekci. Co s tím?

Spokojený sexuální život je nedílnou součástí každého zdravě fungujícího vztahu. Pokud to tady skřípe, tak to začne brzy skřípat také v jiných ohledech. A nemusí to být pouze výrazně nižší sexuální apetit u jednoho z partnerů, ale třeba problémy zdravotní. Konkrétně máme nyní na mysli potíže, které souvisejí s erekcí. Má s tím problémy řada mužů a v podstatě se z toho stala civilizační choroba. Pojďme si říci, jak se proti tomu můžete bránit.

Zdravá životospráva je základ

Samozřejmě při jakýchkoliv zdravotních problémech ideálně vyhledejte pomoc lékaře. Také konvenční léčbu je však dobré doplnit o změnu našeho chování a celkově přístupu k životu. Například přestat kouřit nebo nadměrně konzumovat alkohol. Toto vše totiž značně ovlivňuje kardiovaskulární systém a cévy, které potom nedokáží prokrvit topořivá tělíska penisu a vy tak nedosáhnete dostatečné erekce. Podívejte se na své stravování také komplexně. Zařaďte do svého jídelníčku více:

  • Ovoce a zeleniny
  • Ryb a plodů moře

Zejména řada Čechů ovocem a zeleninou při jídle hodně šetří. Je to dáno historicky způsobem stravování u nás, a tak bychom to rozhodně měli změnit. Ryby a plody moře zase obsahují zinek, který zlepšuje produkci testosteronu.

Hýbejte se

Odpovědí na mnoho zdravotních problémů je dostat se trochu do formy. Nemusíte běhat maraton ani trávit polovinu života v posilovně, abyste tento cíl splnili. Stačí pravidelně rozumně cvičit, stačí i doma pouze s vlastní vahou. Díky pohybu zajistíte lepší průtok krve v těle a také zvýšíte vaši výdrž. S problémy s erekcí může totiž souviset i vaše nedostatečná fyzická kondice. Přece jen sex je určitá fyzická aktivita. Pravidelné cvičení nejen zlepšuje zdraví našeho organismu, ale také vyplavuje endorfiny, tedy hormony štěstí, které vám celkově zlepší náladu. Dochází k odbourávání stresu a také ke zvýšení chuti na sex.

Zdroj obrázku: Suwit Rattiwan / Shutterstock.com