Zahradní lehátka – jak vybrat to nejlepší

Souprava lehátek bude perfektní volbou, díky níž si budete moci dopřát odpočinek a těšit se dnem stráveným v zahradě, na terase nebo na pláži. VidaXL nabízí velký výběr lehátek vhodných pro letní období. Jsou perfektně ušité, proto vám zajistí luxusní odpočinek za každých podmínek

V módě jsou zahradní lehátka. Jsou dokonalým kusem nábytku pro letní relaxaci. Výběr správného lehátka však není snadný. Obchody jsou plné různých modelů, které jsou ideální na balkon, terasu a zahradu. Co byste měli při nákupu zvážit? Nejprve si položte otázku, k čemu chcete lehátko použít. Na lenošení a opalování, nebo na čtení? Umístíme ji na zahradu, na terasu, balkon nebo k zahradnímu bazénu? Nebo ji plánujete přenášet z místa na místo? Důležitá je také trvanlivost a krása nábytku. Především však musí být pohodlné a stabilní. Jaké lehátko si vybrat?Lehátka VidaXL to je špičková kvalita za dobrou cenu. Obchod nabízí různé látky, a také různé materiály, z nichž může být lehátko vyrobeno, což jsou: ratan, dřevo nebo hliník. Dřevěná verze je nejvhodnější pro klasické zahrádky lehátka a pro stylo boho, hliníkové výrobky budou výborným doplňkem moderní terasy. 

Zahradní lehátka – jaká by měla být?

Nejpohodlnější lehátka mají nastavitelný úhel opěradla, což umožňuje sedět i ležet. Měly by mít také opěrku na nohy a područky, kde si můžete opřít ruce a usnadnit si vstávání. Na trhu najdete také pohodlně tvarované modely bez nastavení, které umožňují pouze jednu polohu vsedě nebo vleže. Při nákupu si je určitě vyzkoušejte. Lehátko nesmí být příliš úzké (alespoň 50 cm) ani příliš krátké – pro ležení by mělo být dlouhé alespoň 160 cm. Pokud ji plánujete často přenášet, vyberte si skládací, lehký model nebo těžší model s kolečky. 

Zahradní lehátka – výběr materiálu

Je důležité vybrat materiál, ze kterého je lehátko vyrobeno. Technorattan, hliník a exotické dřevo jsou považovány za nejodolnější. Plastová lehátka jsou lehká a snadno se udržují v čistotě. Můžete se také rozhodnout pro modely vyrobené z kombinovaných materiálů, např. z kovu a plastu, dřeva a látky. Dřevěná lehátka jsou estetická, příjemná na dotek a hezky ladí s vegetací. Obvykle je ze dřeva vyroben pouze rám, méně často celý kus nábytku. Často jsou skládací – příkladem jsou módní lehátka ze dřeva a látky. Lehátka z technorattanu jsou nejoblíbenější, protože jsou pohodlná, lehká, trvanlivá, odolná proti vlhkosti, mrazu a UV záření (v zimě stačí potah).  Největší výhodou plastových lehátek je jejich nízká hmotnost, snadná údržba (stačí umýt) a nízká cena. Navzdory všeobecnému mínění mezi nimi najdete velmi zajímavé modely.