Zbavte se bradavic sami a bezbolestně pomocí domácích metod

Bradavice jsou kožní nezhoubné výrůstky způsobené infekcí lidským kožním papilomavirem (HPV), který způsobuje nadlimitní množení kožních buněk. Papilomaviry se přitom široce vyskytují v celé lidské populaci a je jimi infikovaná většina lidí. Vznikem bradavic se však projevují jenom čas od času. Existuje řada metod, jak se bradavic na kůži zbavit, přičemž většina z nich je dostupná pouze v ordinaci kožního lékaře a ne vždy bývají efektivní a bezbolestné. Naštěstí jsou i domácí způsoby, jak se bradavic zbavit a nemusíte přitom ani příliš trpět. Poradíme vám některé z nich.

Ricinový olej a jedlá soda

Kombinace těchto dvou složek vytváří látku se silně antibakteriálními a antivirotickými účinky, díky kterým se sníží populace papilomavirů v oblasti bradavice a zabraňuje se jejich šíření do dalších částí těla.

Pro vytvoření domácího léku stačí smíchat 10 gramů jedlé sody se 30 gramy ricinového oleje, vytvořit pastu a tu pak jemnými krouživými pohyby aplikovat na povrch bradavice. Nechejte přípravek působit 30 minut a pak opláchněte vodou. Opakujte každý den, dokud bradavice nezmizí.

Cibule a citronová šťáva

Cibule obsahuje sirné sloučeniny, které jsou schopné ve spojení s kyselinou citrónovou normalizovat pH pokožky, což pomáhá rychleji hojit kožní léze. Vitamin C obsažený v citrónu navíc zlepšuje vlastní imunitní systém těla a sám o sobě působí antiviroticky.

Smíchejte 30 mililitrů cibulové šťávy s 10 mililitry šťávy z citrónu a vatový, tamponem tuto směs naneste na bradavici. Nechte zaschnout a neoplachujte. Aplikujte třikrát denně.

Aloe a med

Gel z listů rostliny Aloe má mnoho příznivých účinků na lidské zdraví a antivirotické a antibakteriální účinky patří mezi ně. Díky tomu je účinný kromě jiného také na likvidaci bradavic. Med přitom její účinky ještě podpoří.

Vložte do mixéru 15 gramů gelu z aloe a 25 gramů medu a rozmixujte na pastu. Tu pak vatovým tamponem naneste na postižené místo a nechte zaschnout. Provádějte třikrát denně.

Obrázky: Shutterstock