Čtyřnohý dobrodruh se skamarádil s párem koní. Jejich společné dovádění na dětském hřišti vám spolehlivě zvedne náladu

Psi jsou od přírody velmi hravá zvířata a rádi tím nakazí i lidi nebo zvířata kolem sebe. Právě to se stalo jednomu majiteli zlatého retrívra a dvou krásných koní. Velmi rychle se z nich stali přátelé a parťáci na hraní. Psům obvykle vůbec nezáleží na tom, jak velký je jeho kamarád, ať je o polovinu menší nebo dvakrát větší.

Dokonalý příklad přátelství bez předsudků

Z tohoto psa by si mělo vzít příklad i mnoho lidí, protože přátelství nezná hranic a psi velmi dobře vědí, že si nemusí hrát jen s ostatními psy svého plemene, velikosti a barvy. Je jim jedno, kdo je jejich kamarádem, což je něco, co mnoho lidí nedokáže pochopit.

Koně vesele klusající kolem dovádějícího psa

Je v nich něco magického, okouzlujícího a majestátního, co nechá v úžasu lidi i ostatní zvířata. Tento zlatý retrívr je pravděpodobně zvyklý si hrát s menšími psy a je nadšený, že jsou jeho noví přátelé takto velcí. Sice ze začátku přesně neví, jak si s nimi hrát, ale velmi brzy to zjistí a nadšený je nejen pes, ale také koně a jejich majitelé.

Začátky nebyly jednoduché

Koně nejdříve příliš nereagovali, protože byli příliš zaneprázdněni jídlem. Nakonec si ho ale všimli a začali kolem klusat a se psem si hrát. Nakonec to vypadalo jako velmi nevinné a krásné hraní netradičních kamarádů, kteří se právě poznali na dětském hřišti. Dokonce i odborníci na zvířecí chování říkají, že toto spojení není tradiční, ale při společném soužití se mohou spřátelit a dokonce napodobovat mimiku toho druhého.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Animalchannel.co