Pokud je pro vás každodenní ranní vstávání nadlidský úkol, nesnášíte jej a potřebujete spoustu času, než se proberete, pak pro vás máme několik tipů, které by vás těžkých rán měly ušetřit. Většina lidí totiž dělá věci, které jejich ráno mění na noční můru a dokonce mohou zničit celý nadcházející den.
Rutina
Padáme do ní, aniž bychom si uvědomovali, že nám způsobuje tak akorát deprese a zbavuje radosti ze života. Samozřejmě, jsou lidé, kteří každodenní rutinu potřebují, cítí se v bezpečí a mají pocit, že svět funguje tak, jak má. Ovšem ve skutečnosti může být denní rutina velice frustrující. Opakování a předvídatelnost nás nutí zůstávat déle v posteli. Stačí tedy každý den něco malého změnit, udělat jinak a náš přístup k rannímu vstávání se zcela změní.
Ještě pár minut spánku navíc
Odkládání vstávání většinou vede k dalšímu usnutí. I když si myslíme, že usínání dokážeme řídit, tak nedokážeme. Zpravidla to končí ospalostí, spěchem, vztekem a stresem, že přijdeme pozdě. Kromě toho budeme více ospalí, než kdybychom vstali ihned. Ale je třeba si zapamatovat, že rychlé vstávání z postele okamžitě po zazvonění budíku také není to pravé. Protáhněte se, buďte k sobě jemní a dejte si chvilku na probuzení, jedině tak vstoupíte do nového dne s energií a dobrou náladou.
Tma
V zimním období je rozsvícení světla pro tělo jasným signálem, že nastává režim probuzení.
Počítač nebo telefon
Ihned po probuzení nebo u snídaně kontrolujete novinky ve světě, čtete e-maily a sjíždíte sociální sítě? Nikdy to nedělejte. Telefon a počítač jsou zloději času. Ztratíte tak spoustu cenných minut a přivodíte si zbytečnou nervozitu a spěch.
Nepořádek
Ustlání postele trvá asi jednu nebo dvě minuty. Myslete na to každé ráno, věřte, že i taková maličkost dodá pozitivní náladu.
Káva
Nikdy ji nepijte na lačný žaludek. Věřte, že ji nepotřebujete ihned po probuzení. Co vaše tělo vyžaduje víc je energické a výživné jídlo. Káva přijde vhod až později dopoledne.
Obrázky: Freepik