5 cvičení a jeden cenově dostupný nápoj, který vám pomůže rychle zlikvidovat břišní tuk

Nastala plavková sezóna a mnozí z nás začínají zjištovat, jejich jich postava není uplně ideální do plavek. Jak tedy porazit své vystouplé břicho ještě předtím, než na něj dopadne slunce? Existuje 5 cvičení a jeden cenově dostupný nápoj, díky kterému se dostanete zpět na svoji optimální váhu.

Zázračný nápoj

Budete potřebovat:

  • Jednu malou okurku / polovinu větší okurky
  • Jeden citron
  • 10 listů máty
  • Led
  • Jednu čajovou lžičku zázvoru

Proč právě tento nápoj? Okurky jsou 90% vody a polovinu hubnutí tvoří hydratace, která vytvoří v žaludku pocit plnosti. Obsah vody v okurkách vám pomůže zabít dvě mouchy jednou ranou. Citron je skvělý, protože podporuje pohyb střev a proplachuje trávicí systém. Zázvor má termogenní účinek, který pomáhá spalovat kalorie, když tělo tráví potravu. U máty se ukázalo, že pomáhá i při trávení. Proto vložte ingredience do mixéru, rozmixujte, nalijte do sklenice a přidejte led.

Nyní další část – cvičení. Těchto pět pohybů vám pomůže dát břišnímu tuku sbohem.

Cardio

Běh patří mezi zdravé kardio aktivity. Aby ale běhání mělo opravdu maximální efekt, zkuste běhat do kopce a delší dobu.

Není to legrace, ale potřebujete spálit kalorie. Když neradi poskakujete, pomůže i něco tak jednoduchého jako běh do kopce po dobu 30 minut až hodinu několikrát týdně – skvělý způsob, jak spálit tuk.

Veslování

Návštěva posilovny se rozhodně vyplatí. Tady přijdete o břišní pneumatiku velice rychle.

Má velký účinek na záda a paže, ale také pro břicho. Začněte s 20 sekundami veslování a 10 sekundami odpočinku a opakujte to po dobu 8 minut. Snažte se s každou novou sadou překonat délku té předchozí.

Bosu míč

Bosu míč pomáhá trénovat rovnováhu. Dá se ale využít i při posilovacích, kdy odbouráváte tuk i zpevňujete svalstvo.

Položte ho zaoblením na zem, opřete se o něj nohama a dělejte kliky. Posilování tak obohatíte o prvek rovnováhy a zpevníte břišní svalstvo a svalstvo obepínající páteř.

Kliky a jejich variace

Kliky patří mezi vynikající posilovací cvičení v jakékoli podobě.

Dělá je každý sportovec. Položte se na zem, vzepřete ruce dlaněmi o zem ve vzdálenosti ramenou. Udělejte klik, pak vystřídejte s vykopáváním nohou nahoru. Potom vyskočte do stoje. Zkoušejte několik sad za sebou, můžete přidávat počet kliků a vykopávání.

Zdroj: viralnova.com

Foto: flick.com