Spojení policistů a koblih je již dlouho známým stereotypem, který často vídáme ve filmech i seriálech. Odkud se tento stereotyp vzal? Podle Atlas Obscura se objevil do poloviny 20. století, kde se policisté skutečně zastavovali v obchodech s koblihami během hřbitovních směn, protože to byla jediná provozovna s občerstvením, která měla otevřeno i pozdě v noci. Toto spojení přetrvalo, a jakmile myslíme na policisty, představíme se automaticky koblihy.
Roztomilá dívka
Jednoho dne v roce 2017 stála 9letá dívka jménem Brooke na čerpací stanici v Pittsburghu v Pensylvánii a chtěla si koupit tucet donutů, které jsou v Americe velmi populární. Bohužel dívka neměla dost peněz. Ve frontě stál ovšem také státní policista, který ji nabídl, že její nákup zaplatí. Brooke byla celá nesvá, ale měla na koblihy skutečně chuť, a proto jeho nabídku přijala. Z obchodu vyběhla ihned, jakmile jí je pokladní podala.
Příběh tím nekončí
Mohlo by se zdát, že touto laskavostí příběh skončí, ale není to pravda. Policista si zajisté myslel to samé, ale Brooke měla úplně jiné plány. Jakmile holčička přišla domů, ihned našla papír, tužku a obálku. Napsala laskavému policistovi poděkování za zaplacení sladké pochoutky a přiložila 10 dolarů, které za ni policista zaplatil.
Co stálo v dopisu?
„Hodný policista za mě laskavě zaplatil koblihy. Poděkovala jsem mu, ale bylo mi špatně, protože jsem mu nenabídla peníze, které jsem měla. Takže tyto peníze daruji. Chci tomuto policistovi ještě jednou poděkovat.“ Jakmile se její dopis dostal na policejní stanici, tým se rozhodl pro tuto roztomilou dívku udělat něco speciálního, protože je její poděkování zahřálo u srdce.
Shutterstock
Zapojil se celý sbor
Každý z policistů se zapojil a koupili dárkovou kartu v hodnotě 50 dolarů do hračkářství, aby jí poděkovali za její laskavost. Brooke je ovšem velmi štědré dítě, a proto ji nepoužila pro sebe. Použila dárkovou kartu na nákup hraček pro děti z dětského domova a celý nákup darovala organizaci Toys For Tots.
Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Apost.com