Odhalte křiváka podle jeho chování. Signály, podle kterých poznáte, že máte co dočinění s lhářem

Upřímnost je nejlepší volbou pro budování trvalých vztahů. Ale jak poznat, zdali je druhá osoba důvěryhodná, když ji známe jen krátkou dobu? Existují určité způsoby, jak si všimnout, zdali to s námi druhý člověk myslí upřímně či nikoli.

Zeptejte se

Jde o snadný test, který vám napoví, zdali stojí za to, abyste do vztahu s daným člověk investovali čas a energii. Není totiž nic jednoduššího, než se zeptat, co se stalo s předchozím vztahem. Pokud se druhý člověk cítí nepříjemně, možná až dotčeně, že jste se vůbec zeptali, víte, že je lepší se od této osoby vzdálit.

Kdo není důvěryhodný, nevěří ostatním

Je to jednoduchá matematika. Čím podezřívavější je člověk vůči druhým osobám, tím nevhodnější je jeho chování. Ti, co nejsou upřímní k ostatním, obviňují nevinné lidi ze svého vlastního chování. Typickým příkladem je žárlivý partner, který obviňuje svou partnerku z nevěry, protože on sám je ten, kdo ji ve skutečnosti jednou, možná už několikrát zradil.

Napadá váš osobní prostor

Kromě nedostatku důvěry v ostatní mohou do vašeho osobního prostoru bez výčitek zasahovat nedůvěryhodní lidé. Vůbec jim nezáleží na tom, zdali jste se zrovna seznámili, nebo je vám to nepříjemné, oni totiž nevidí něčí bolest, neberou v úvahu následky svých činů.

Chybí jim empatie

Empatie je důležitou součástí naslouchání a poznávání druhého člověka. Pokud však chybí, může to být znamením, že musíte tento vztah ukončit. Protože ti, kteří se nedokážou vcítit do druhých, ignorují nepohodlí, které můžete v určitých situacích zažívat.

Vždy je chyba u druhých

Osoby, kterým se nedá věřit, vždy obviňují druhé, nikdy nehledají chyby u sebe. Jedním z těchto lidí můžete být i vy. Dejte si pozor na to, jak o vás tito lidé mluví a jak se vyjadřují o ostatních.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Exquis.ro