Nálada jako na houpačce aneb Jak poznat, že prožíváte latentní depresi

Každý člověk se občas cítí mizerně a má pocit, že nic v jeho životě nemá smysl. Jakmile ale tento stav začne zasahovat do vašeho každodenního života a negativně jej ovlivňovat, možná je dobré popřemýšlet nad návštěvou odborníka. Existuje totiž takzvaná skrytá deprese, kdy člověk prožívá pocity úzkosti pouze doma, ale ve společnosti se chová jako obvykle. Poznejte příznaky, které naznačují latentní depresi.

Stravovací a spánkové návyky

Někteří lidé s latentní depresí mají pocit, jako kdyby měl nad jejich životem kontrolu někdo jiný. Proto se alespoň v některých oblastech snaží dodržovat přísná pravidla a striktně dodržovat určité návyky.

Samoléčba

Snažíte se vyřešit své problémy uklidňující hudbou nebo dlouhými procházkami. Snažíte se uniknout svým pocitům a myšlenkám.

Podstata smrti a světa

Vidíte svět z jiné perspektivy než ostatní lidé, zabýváte se otázkami smrti, umírání a původu světa.

Výmluvy

Osoba s latentní depresí má ve zvyku přicházet s neustálými výmluvami. Těmito námitkami skrývá příznaky deprese, aby se nemusel účastnit určitých společenských aktivit.

Závislost na alkoholu

Alkohol uvolňuje napětí, a proto může být nejlepším přítelem člověka s latentní depresí.

Nezájem o své koníčky

Lidé s latentní depresí často ztrácí zájem o věci, které je dříve bavily a naplňovaly.

Žádné sdílení pocitů

Takový člověk si nevylévá srdce jiným lidem, spíše naslouchá problémům všech ostatních, ale své si nechává pro sebe. Předstírá, že se mu daří velmi dobře, zatímco uvnitř trpí. Každý, kdo bojuje s latentní depresí, ví, jak zamaskovat příznaky, je schopen se přinutit ke stavu štěstí.

Strach z opuštění

Lidé s depresí nedokáží přijmout sami sebe, a proto se bojí, že nebudou milováni a zůstanou opuštění.

Obrázky: Pixabay