Adenomy z očí můžete odstranit doma i bez chirurgického zákroku, chce to ale čas

Potní adenomy jsou vlastně nádory. Jsou ale neškodné, nijak se nešíří po těle ani žádným způsobem neohrožují zdraví. Nevypadají ale pěkně, což je důvod, proč se jich obvykle chtějí lidé zbavovat. Jsou to vlastně takové malé hrbolky, které se tvoří většinou pod očima v místech, kde ústí potní žlázy. Běžnou lékařskou praxí je jejich chirurgické odstranění, které bývá založeno na vypalování horkým předmětem, případně elektrickým proudem.

Negativa těchto postupů jsou jasná: jednak je zákrok nepříjemný a jednak po něm mohou zůstat na kůži nevzhledné jizvičky. Adenomy se ale po tomto zákroku mohou také vracet a zvyšovat tak náklady na jejich odstranění. Naštěstí existují přírodní domácí způsoby, jak s těmito flíčky bojovat. Nejsou sice tak rychlé, jako chirurgický zákrok, ale zato účinné, trvalé a bez vedlejších následků.

Jablečný ocet

Kyselina octová má schopnost malé nádorky v kůži pomaličku rozpouštět. Mimoto obsahuje také antioxidanty, které zlepšují stav pokožky a urychlují její hojení. K aplikaci jablečného octa na postižené místo použijte vatovou tyčinku nebo tamponek, s jehož pomocí místo několikrát denně potřete. Opakujte pravidelně tak dlouho, dokud flíčky nezmizí. Řádově to trvá několik dní.

Citronová šťáva

Zde platí totéž jako u jablečného octa. Kyseliny ve šťávě narušují strukturu adenomů, které následně odumírají. Zázračný vitamin C, jehož citron obsahuje vysoké množství, odstranění nádorových buněk ještě více podpoří, zamezuje jejich dalšímu růstu a pečují o pokožku, na které tak nezůstanou žádné tmavší či jiné pozůstatky.

Gel z aloe

Aloe vera je zázračná univerzální rostlina. Pokud ji máte doma, nemusíte řešit vůbec nic. Stejně jako ostatní ranky a zdravotní neduhy, i adenomy stačí pravidelně potřít gelem z listu aloe a adenomy za pár dní beze stopy zmizí. Gel navíc obsahuje vysoké množství vitaminu E, který navíc pomáhá vyhladit vrásky pod očima.

Ricinový olej

Výživný a zdravý ricinový olej odstraňuje také adenomy. Někteří lidé jeho účinek ještě podporují smícháním s jedlou sodou. V7sledná pasta se nanáší na problémové oblasti dva až třikrát denně.

Cibulová šťáva

Rozmixujte cibuli a šťávu nanášejte na adenomy 2 – 3 krát denně na 10 minut. Pak opláchněte vodou.

Česnek

Rozdrťte stroužky česneku a přichyťte je na postižených místech lepenkou nejlépe přes noc.

Obrázky: Diseasespictures