Architektonická iluze: Zvenčí obyčejný dům, který však ukrývá nevídaný luxus

Prastarý dům na předměstí amerického města New Orleans je pravým příkladem toho, že není dobré soudit knihu podle obalu. Při pohledu zvenčí by totiž sotva kdo soudil, že má tato stavba hodnotu sahající ke dvěma milionům dolarů. Ve skutečnosti vypadá, jako by byl odsouzen k brzké demolici. Tato dvě století stará budova však odhalí své kouzlo ihned poté, co vstoupíte dovnitř.

Ruina za miliony? Ba ne, interiér je oslnivý

Hodnota domu činí celých 1,8 milionu dolarů, což v přepočtu znamená kolem 42 milionů korun. Na první pohled byste to do něho však neřekli. Při pohledu z ulice se jeví jako nízká přízemní budova se čtveřicí dveří a oprýskanou omítkou i veřejemi. Vypadá to, jako by se měl každou chvíli rozpadnout na prach. Jakmile ale vstoupíte dovnitř, neuvěříte svým očím. Uvnitř jsou totiž doslova ukryté poklady.

Když se otevřou vchodové dveře z ulice, se zatajeným dechem vkročíte do luxusně zařízeného bytu, který připomíná všechno možné, jen ne tu ruinu, do které jste si mysleli, že vstupujete. Za takový byteček by se nestyděla ani ta nejnáročnější celebrita.

Na luxusním interiéru majitel nešetřil

Leštěné podlahy z masivního dřeva doplňují stoly a pulty z mramoru a přírodního kamene. Když je řeč o mramoru, je tu z něho téměř vše. Kuchyňské pulty i podlahy a pulty v koupelně. Na zdech je vkusně ponechán dezén otlučených zdí, které luxusnímu interiéru dodávají tu správnou vintage patinu.

Ačkoliv z ulice se zdá, že se jedná jen o přízemní domek, ve skutečnosti je dvoupatrový a disponuje i vlastním zadním dvorkem, který je příjemně uzavřený před zraky okolí a je zde vytvořené příjemné venkovní sezení z kovového nábytku s příjemným měkkým čalouněním a doplněné o několik velkých květin a stromků.

Zlatým hřebem je pak ložnice, která se nachází na ochozu v nejvyšším patře a v jejímž středu visí obří skleněný lustr, který osvětluje obývací prostor pod ním. Nádherně kované zábradlí spolu s lesklými brokátovými závěsy dodává celému prostoru nádech neobyčejného luxusu, který jen doplňuje luxusní leštěná dřevěná podlaha.

Obrázky: Realtor