Artritidu není radno podceňovat. Vnímejte časné příznaky, aby nedošlo k omezení pohybu

V dnešní době trpí čím dál tím více lidí onemocněním kloubů, což je částečně způsobeno tím, že většina jedinců nevnímá časné známky artritidy, které by mohly budoucím problémům zabránit. Významnou částí kostí a chrupavek jsou elastické bílkoviny, bez nichž by se kosti rozlomily jedinou ranou. Želatina, která se skládá z těchto bílkovin, pomáhá při potížích artritidy.

Příznaky artritidy

Může se objevit zcela nečekaně v jakémkoli věku a v jakémkoli kloubu. Existuje spousta důvodů, proč se v těle vyskytne. Vzhledem k tomu, že může zasáhnout náhle, je potřeba vnímat časné příznaky, které nám dávají najevo, že se blíží nástup artritidy:

  • Bolavé klouby
  • Horké klouby
  • Ztuhlost
  • Otoky
  • Zarudnutí

Často postižené oblasti těla

Mezi artritidou nejčastěji postižená místa na těle patří především chodidla a střední klouby prstů, ale také ruce, ramena, kolena a boky. Váš pohyb je silně omezen a zde je jasné, že se lékařskému vyšetření nevyhnete. Pokud je bolest velmi silná a dojde ke zhoršení celkového stavu, rozhodně vyhledejte odbornou pomoc. Samozřejmě si po konzultaci s lékařem můžete dopřát i přírodní metody léčby, které zahrnují následující.

Odvar z pěti rostlin

Třikrát denně konzumujte odvar z pěti rostlin. Směs tvoří kopřiva, zlatobýl, březové listy, vrbová kůra, listy topolu nebo polního křene či pampelišky.

Studené obklady

V případě potřeby si lze ulevit pomocí studených obkladů, kdy si budete chladit postižené místo na těle. Kousky ledu zabalte do tenkého ručníku a přiložte na bolavý kloub.

Obrázky: Freepik