Běžně konzumované nápoje, které jsou zdravé pro srdce a působí jako prevence vzniku srdečních onemocnění

Srdeční onemocnění jsou částečně podmíněné genetikou, ale i přesto je důležité myslet na prevenci, aby nedošlo k vážnějším problémům. Existují nápoje, které přispějí ke zdraví vašeho srdce a my vám pár z nich přinášíme. Velikou výhodou je, že se jedná o nápoje, které běžně konzumujeme a možná jsme ani nevěděli, jak jsou pro nás přínosné.

Káva

Káva má vyšší antioxidační aktivitu než kakao nebo čaj. Její konzumace v mírném množství může mít ochranný vliv na srdce a snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Navíc, redukuje zánětlivé procesy v těle. Ale pamatujte, že  třeba všeho s mírou. Pokud budete pít více jak čtyři hrnky kávy denně, můžete trpět nespavostí, pocity úzkosti a únavy.

Šťáva z granátového jablka

Antioxidační síla granátového jablka je skutečně skvělá. Nedávné studie ukázaly, že pravidelná konzumace chutného džusu z granátového jablka může chránit vaše srdce tak, že sníží hladinu cholesterolu v krvi a zvýší přísun krve do srdce. Pijte ho čerstvý a bez sladidel.

Černý čaj

Bylo prokázáno, že konzumace černého čaje snižuje riziko mrtvice, hladinu špatného cholesterolu, zlepšuje funkci krevních cév a tok krve v koronárních tepnách. Pro nejlepší efekt jej pijte čerstvý, horký a bez sladidel.

Zelený čaj

Stejně jako černý čaj, i zelený čaj obsahuje spoustu antioxidantů, které podporují srdce. Hlavním rozdílem mezi nimi je, že zelený čaj není fermentován. Zvýšená konzumace zeleného čaje snižuje riziko vzniku onemocnění koronárních arterií, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a snižuje riziko vzniku krevních sraženin a mrtvice.

Voda

Dehydratace může přispět k vyvolání rizikových faktorů, které přispívají k vývoji kardiovaskulárních onemocnění. Když tělu chybí tekutiny, krev houstne, což znamená, že srdce spotřebovává více energie k pumpování krve do těla. Chronická dehydratace může vést k hypertenzi. Studie ukázaly, že konzumace velkého množství vody denně je spojeno s nižším rizikem vzniku srdečních onemocnění. Neexistuje lepší nápoj, který by lépe hydratoval tělo. Snažte se vypít alespoň 8 sklenic vody denně, které můžete obohatit čerstvě vymačkaným citrónem.

zdroj: feelhealthylife.com