Běžné mýty o populární úpravě interiéru a exteriéru podle Feng Šuej

Máte zařízený byt podle Feng Šuej? Toto staré učení se v dnešní době stalo velice populární metodou pro úpravu interiérů i exteriérů. Stejně jako u jakékoli jiné starodávné praxe ale zabere trochu času, než zjistíme, kde je přesně pravda. Ani Feng Šuej se nevyhýbají určité mýty, kterým slepě věříme. Zde je několik nejběžnějších.

Červené vchodové dveře jsou zárukou úspěchu

Tvrzení je pravdivé jen z části. Červená barva je vhodná pro vchodové dveře, ale ne pro každý dům nebo byt. Volba barvy v tomto případě závisí na mnoha faktorech.

Bambus a fontány

Bambus a fontány v interiéru domu okamžitě zvyšují příjmy a zlepšují podnikání. Ve skutečnosti ale tomu tak není. Přítomnost těchto prvků nevytváří z domova nebo kanceláře vhodnější místo pro nástup úspěchu.

Květiny v ložnici

Existuje tvrzení, že květiny v ložnici zhoršují účinky Feng Šuej. Stejně jako v každé jiné vědě, musí i Feng Šuej věnovat pozornost detailům a nesledovat obecné dovednosti. Někdy je pro ložnici podle Feng Šuej ideální malá kytice čerstvých růží. Naopak obrovský květináč s různými druhy rostlin může mít negativní vliv.

Renovace bytu mění životy

Přesunete gauč a dosáhnete povýšení, obnovíte jídelnu a najdete věčnou lásku. Takové závěry jsou sice lákavé, ale pravdou je, že samotné stěhování nábytku nenabízí žádné záruky radikálních změn ve vašem životě. Spíše jde o to, že změny ve vašem interiéru jsou samy o sobě dobrý nápad, který obnovuje tok energie. Aby se projevil skutečný vliv Feng Šuej, je potřeba nábytek uspořádat podle zvláštních pravidel tohoto učení.

Pozor na umístění postele špatným směrem

Pokud je postel umístěna špatným směrem, jste ztraceni. To je možná ten nejabsurdnější mýtus, který nemá nic společného s Feng Šuej.

Správné rostliny přinášejí úspěch a peníze

Praxe Feng Šuej je ve skutečnosti závod pro získání peněz. Jedinou pravdou ale je, že každá živá rostlina plná energie a zdraví poskytuje těmto sférám kvalitní a pozitivní náboj. Nejprve se tedy musíte postarat o květiny ve vašem domácím prostředí. To pomůže udržet pozitivní atmosféru ve vaší domácnosti nebo kanceláři.

Energie kuchyně závisí na umístění sporáku

Milujete-li vaření, jistě víte, že je potřeba mnoha věcí, aby byla vaše kuchyně v každém ohledu praktická a pohodlná. Feng Šuej má spoustu detailů ohledně kuchyně, ovšem umístění sporáku není v žádném případě tím nejdůležitějším. Takže si s tím nedělejte vůbec žádné starosti. Zaměřte se spíše na to, aby prostředí, ve kterém vaříte, bylo čisté a světlé.

Hodiny přinášejí negativismus

Je známo, že čas je neobnovitelný zdroj, který navíc utíká velice rychle. V tomto ohledu musíte být velmi opatrní. Podle Feng Šuej není příliš užitečné mít hodiny v ložnici. V ostatních místnostech ale váhat nemusíte a můžete je naplnit utíkajícím časem, jak se vám zlíbí.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Homeanddecor.com.sg