Bláznivý sen se stal realitou. Fotograf si v mrazu zaplaval s krvelačnými savci

Díváte se rádi na fotografie divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí? Měli byste myslet na to, že za každou zachycenou fotografií jsou roky čekání a hodně investovaných peněz. Především pro ty, kteří fotí nevyzpytatelný a tajemný podmořský svět. Dnes se podíváme na vrchol kariéry jednoho z nich.

Splněný sen zkušeného fotografa

Amos Nachoum je fotograf izraelského původu, který je v současné době jedním z nejuznávanějších ve svém oboru. Po mnoho let se potápěl mezi žraloky, modrými velrybami a kosatkami. Cestoval od Antarktidy po Arktidu a podařilo se mu objektivem zachytit velkolepé snímky. Nedávno se mu ovšem podařilo splnit si zvláštní sen. Být prvním fotografem divoké přírody, který plave a fotografuje lední medvědy.

Rozdíl v Nachoumově práci spočívá v tom, že tento muž nepoužívá žádné ochranné klece. Nevidí žraloky jako riziko, přestože je velký bílý žralok považován za jedno z nejdivočejších zvířat na planetě. Říká, že strach mu pomáhá být ve střehu a díky tomu jsou jeho snímky tak jedinečné. Nachoum se ve svém rodném Tel Avivu učil fotit od útlého věku. Později pracoval s rybáři, díky čemuž se naučil potápět. Po válce se přestěhoval do USA, kde začal fotografovat turistické potápěče.

Konečně viděl ledního medvěda

Fotograf se vydal na Arktidu, aby si splnil svůj sen. Jakmile byl na místě a pomocí průvodce se mu podařilo zahlédnout samce ledního medvěda, bez váhání skočil do vody s kamerou v ruce. Amos věděl, že vzhledem ke své hmotnosti a úrovni tělesného tuku, nejsou tato zvířata schopna se potápět hlouběji než 10 metrů.

Jakmile se zvíře dostalo do vzdálenosti dvaceti stop, Nachoum se ponořil, ale když si to uvědomil, medvěd se potopil do hloubky 17 metrů a poté do 22 metrů. Fotograf měl to štěstí, že viděl také medvědici se dvěma mláďaty, které se mu podařilo zachytit ponořené. Jeho sen se stal skutečností.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Zoorprendente.com