Spaní v chladné místnosti. Zcela zásadní dopady na zdraví i krásu

Říká se, že pokud se chcete dobře vyspat, měli byste nastavit termostat na nízkou teplotu. Jak nízkou? Ve skutečnosti mnohem nižší, než si pravděpodobně myslíte. Podle výzkumníků je ideální noční teplota v místnosti mezi 15,5 a 19,5 stupni Celsia. V této teplotě byste podle nich měli spát jako dítě.

Proč to funguje?

Zhruba hodinu a půl před spaním se vaše tělo, v rámci přípravy na odpočinek, začne ochlazovat. Snaží se o to každý večer, i když někdy to může být trochu obtížnější. Když nastavíte v místnosti nižší teplotu, vaše tělo bude mít možnost snáze spustit přirozený chladicí mechanismus vašeho těla. Podobně fungují také prášky na spaní, jen bez vedlejších účinků. Jaké další výhody získáte při spaní ve chladné místnosti?

Budete vypadat mladí

Chladnější tělesná teplota pomáhá tělu produkovat melatonin. Melatonin je jedním z nejdůležitějších hormonů proti stárnutí, které vaše tělo vyrábí. Bojuje proti poškození volnými radikály, které jsou původcem projevu stárnutí, mají  vliv na rozvoj rakoviny i kardiovaskulárních chorob. 

Snížení stresu

Kromě toho také zhubnete a budete ve větším klidu. Kortizol je známý jako stresový hormon. Způsobuje přibývání na váze a deprese. Když dáte termostat dolů, budete hladiny tohoto hormonu regulovat. Nezapomeňte, že tuk nezmizí přes noc, jako kdybyste pravidelně cvičili. Ale spánek v klidu zanechává vaše tělo ve stavu mnohem příznivějším pro hubnutí, zejména ve spojení s další výhodou.

Nastartujete svůj metabolismus

Podle studie v časopise Diabetes, spát v chladné místnosti výrazně snižuje riziko vzniku metabolických onemocnění, jako je cukrovka. Pamatujte, že váš metabolismus je mechanismus odpovědný za spalování kalorií. To znamená, že při rychlém metabolismu zhubnete mnohem rychleji. Pokud sdílíte dům s lidmi, kteří rádi spí v teple, zvažte snížení tělesné teploty spaním bez pyžama.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj Huffpost.com