Varovné signály, že jsou vaše játra plná nebezpečných toxinů. Málokdo je zná, ale měl by o nich každý vědět

Játra jsou extrémně důležitým orgánem v lidském těle. Transformují toxiny na odpad, který poté může vaše tělo bezpečně a přirozeně vyloučit. Jedná se o těžkou práci, protože v moderním prostředí se toxiny nachází úplně všude a naše tělo je jich plné. S časem a nedostatečnou péčí se játra zpomalují. Místo toho, aby se zbavila toxinů, ukládá je do tukových buněk, a to zejména kolem břicha. A právě to je jedním z příznaků.

Nevysvětlitelný přírůstek hmotnosti

S pomalejšími játry přicházejí kila navíc. I když snížíte příjem kalorií a strávíte v tělocvičně i pár hodin denně, váha se bude dál hromadit. Tělo má tendenci ukládat nefiltrované toxiny do tukových buněk, a proto možná neustále přibíráte. Jak vidíte, játra jsou zodpovědná také za metabolizaci tuků. Když fungují pomalu, tuk bude proudit ze střev žlučí zpět do orgánu.

Alergie

Správně fungující játra vytváří protilátky, které útočí na alergeny. Ve chvíli, kdy se játra zpomalí, tělo si alergeny ukládá. Mozek na to reaguje produkcí histaminu. Když se ve vašem těle hromadí příliš mnoho histaminu po delší dobu, skončíte s příznaky alergie (bolesti hlavy, svědění a mlha). Pokud se u vás projevily sezónní alergie, může to znamenat, že vaše tělo dočasně ztratilo schopnost zpracovávat alergeny.

Chronická únava

Doktor Edward Group říká, že chronická únava je jedním z nejčastějších příznaků, že toxiny neodchází z vašeho těla tak, jak by správně měly. Toxiny narušují metabolismus svalů, vyvolávají bolesti a fyzickou únavu. Podle doktora Davida Bushcera se to zhoršuje, když větší množství toxinů narušuje imunitní systém. Po nějaké době se může chronická únava změnit v náladovost, deprese a výbuchy vzteku.

Nadměrné pocení

Játra jsou něco jako počítač. Ve chvíli, kdy ho přetížíte, se zpomalí a zahřeje se. Protože je to tak velký orgán, snadno přenáší teplo na zbytek těla, které se pokouší ochladit nadměrným pocením. Toto nadměrné pocení může také vést k nepříjemnému tělesnému pachu ve vyšší míře, než na kterou jste zvyklí.

Úvodní: Shutterstock, Zdroj: Prohealth.com