Na bleším trhu pořídil ošuntělý gauč za 800 kč. Když si jej přinesl domů, čekalo ho milionové překvapení

Howard Kirby je muž, který žije velice skromným životem. Moc toho nepotřebuje, nepotrpí si ani na žádné módní výstřelky, ať už v rámci oblečení nebo dekorace domácnosti. Když potřeboval nový nábytek, raději si zašel na bleší trh. Hledal především „nový“ gauč. Jakmile mu jeden padl do oka, koupil jej za cca 800 kč a odvezl domů. Tam ho však čekalo veliké překvapení.

Pohovka z blešího trhu

Člověk by řekl, že obyčejná pohovka z blešího trhu nemůže nikoho nějak výrazně uchvátit, ale Howardovi hned padla do oka, nesmírně se mu líbila. O to více byl později zklamaný, když zjistil, že se na ní špatně leží. Sice byla hezká, ale nebyla vůbec pohodlná. Jeho smutek však zanedlouho měl vystřídat údiv nad tím, co si ve skutečnosti přinesl domů.

Začal pátrat po problému

Howardovi se gauč velmi líbil, rozhodl se proto, že to jen tak nenechá a bude pátrat po problému. Po pár dnech i s dcerou rozebral pohovku a chtěl ji opravit. Jakmile se však otec s dcerou dostali k čalounění, zjistili, co je pravým důvodem nepohodlí. Nebylo to stáří gauče, ale taška s penězi, která byla schovaná v provizorním úkrytu.

Problém byl zřejmý na první pohled

Při bližším ohledání bylo zcela jasné, že se v gauči skrývá něco, co do něj nepatří, a to je důvod nepohodlného odpočinku. Jenže Howard nerovnoměrný povrch ignoroval. Jeho dcera k nerovnostem tak slepá nebyla. Navíc chtěla otci pomoci, aby se mu na gauči leželo dobře. Pokud je problém uvnitř, mohou pod polstrováním trčet pružiny, které však lze pouze zasunout zpět a je hotovo.

Nevěřili vlastním očím

Místo očekávaných, špatně držících pružin však našli něco úplně jiného – hromadu dolarů. Když žena narazila na něco neforemného, co do gauče rozhodně nepatří, pátrala hlouběji. Najednou vytáhla kufřík v tajném úkrytu pohovky se 43 000 dolary, v přepočtu zhruba 990 000 korun.

Našli původního majitele

Spousta lidí by po prvotním šoku uvažovala, že si peníze nechá, ale Howard ne. Rozhodl se vypátrat původního majitele pohovky, aby mu mohl svůj nález vrátit. Ukázalo se, že se jedná o dědečka, který své životní úspory doslova zašil pod matraci. Podobně jako i další lidé v jeho věku, i on nedůvěřoval bankám, zároveň se však bál lupičů, proto se rozhodl peníze schovat tam, kde je nikdo nenajde.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Howard Kirby, Zdroj: Dailymail.co.uk